Halowy turniej piłkarski Weź rodzinę na Stal!

22 stycznia w Legendarnej Hali na Solskiego 1 w Mielcu odbył się Turniej Piłki Nożnej w ramach organizowanej przez Stal Mielec akcji „Weź rodzinę na Stal”.

Na parkiecie hali MOSiR rywalizowała Stal Mielec, Puszcza Niepołomice, Cracovia Kraków z Młodej Ekstraklasy, Kolbuszowianka Kolbuszowa oraz zespół złożonych z wychowanków Stali grających na Podkarpaciu i drużyna zmontowana z byłych zawodników Stali.

Rywalizację wygrała III-ligowa Stal Mielec, która w finale rozbiła wysoko II-ligową Puszczę Niepołomice.

Wydarzeniem turnieju był mecz pokazowy, w którym wzięły udział drużyny Bogusława Wyparło (pseud. Bodzio, wychowanka Stali, bramkarz legenda, obecnie grający w ŁKS Łódź) oraz Europosła Tomasza Poręby. W skład drużyny Tomasz Poręby weszli m.in. znani z ekstraklasowych boisk Krzysztof Bukalski, Leszek Pisz, Marek Motyka czy Marcin Jałocha. Bogusław Wyparło natomiast do swojej ekipy zaprosił m.in. Bogusława Cygana, Tomasza Tułacza, Krzysztofa Łętoche czy Andrzeja Jaskota oraz wielu innych.

Turniej reklamowało hasło „Weź rodzinę na Stal” zapraszając wszystkich bez względu na wiek do legendarnej hali na Solskiego 1 w Mielcu. Bilety wstępu w cenie 5 i 10 zł były formą cegiełki na rzecz klubu. Impreza miała na celu promocję miasta oraz była wspaniałą okazją do zobaczenia nowej drużyny, Stali Mielec, która zbroi się na wiosenną rundę w III lidze.