Młodzi pasjonaci historii z wizytą w Brukseli

W dniach 8-13 lipca 2018 r. zwycięzcy wojewódzkiego konkursu historycznego „Rola kościoła katolickiego w odzyskaniu niepodległości” wzięli udział w wycieczce do Brukseli na zaproszenie Posła do Parlamentu Europejskiego Tomasza Poręby.

Uczestnicy wycieczki zwiedzili Parlament Europejski, gdzie mieli okazję porozmawiać z Europosłem Tomaszem Porębą i zobaczyć na czym polega jego praca. Wzięli również udział w otwarciu wystawy „Niedokończone Msze Wołyńskie”, która odbyła się z inicjatywy Europosła Tomasza Poręby.

– Po zwiedzeniu Brukseli mogę powiedzieć, że jest to miejsce, które z pewnością warto było odwiedzić. Zawiera wiele ciekawych zabytków. Moją uwagę przykuło również ogromne zróżnicowanie kulturowe. Można tu było bowiem zobaczyć bardzo dużo ludzi z całego świata. Brukselę zapamiętam jako wyjątkowe, warte uwagi miejsce – powiedział Łukasz Gazda.

Podczas pobytu goście Europosła mieli okazję zwiedzić stolicę Belgii wraz z jej głównymi zabytkami, do których należą m.in.: katedra św. Michała i Guduli, rynek Grand Place, a także słynna fontanna Manneken Pis. Nie obyło się także bez wspólnego oglądania zmagań piłkarzy na Mistrzostwach Świata w piłce nożnej pomiędzy Francją i Chorwacją oraz Belgią i Anglią.

–Cieszę się bardzo widząc młodzież, która z takim zapałem chłonie wiedzę o Polsce i jej historii. Jestem pewny, że dzięki tej nagrodzie zyskają oni impuls do dalszych działań, rozwoju własnego i całego regionu – powiedział europoseł Tomasz Poręba.