Młodzież z powiatu ropczycko-sędziszowskiego z wizytą w Brukseli

W dniach 8-13 lipca 2018 r. młodzież z powiatu ropczycko-sędziszowskiego uczestniczyła w wycieczce do Brukseli na zaproszenie Posła do Parlamentu Europejskiego Tomasza Poręby. Wycieczka była nagrodą dla najlepszych uczniów z terenu powiatu.

Uczestnicy wycieczki zwiedzili Parlament Europejski, gdzie mieli okazję porozmawiać z Europosłem Tomaszem Porębą i dowiedzieć się, jak wygląda praca parlamentarzysty, zobaczyć salę plenarną i Parlamentarium oraz uczestniczyć w otwarciu wystawy „Niedokończone Msze Wołyńskie”, która odbyła się z inicjatywy Europosła Tomasza Poręby.

– Wycieczka do Brukseli była dla mnie niesamowitą nagrodą. Grupa, z którą miałam okazję podróżować, zaskoczyła mnie na plus. Różnorodność wieku i zainteresowań pozwoliła nam się dowiedzieć wielu rzeczy na temat drugiej osoby, bardziej się zintegrować i zapewnić zabawę. Poznałam smaki Belgii, a do tego spróbowałam pysznych gofrów. Zwiedzanie Parlamentu Europejskiego było zdecydowanie edukacyjną częścią wyjazdu, dowiedziałam się bardzo dużo na temat tamtejszej pracy, wcześniej mając znikome wiadomości na ten temat. Również otwarcie wystawy dostarczyło mi nowych wiadomości. Zwiedzanie Brukseli pozwoliło mi zobaczyć wiele rzeczy, które do tej pory widziałam tylko w telewizji lub Internecie. Mogłam również pozbyć się chociaż w jakimś stopniu bariery językowej, dogadując się po angielsku w większości sklepów – powiedziała Patrycja Kmieć.

Podczas pobytu, goście Europosła mieli okazję zwiedzić stolicę Belgii wraz z jej głównymi zabytkami, do których należą m.in.: katedra św. Michała i Guduli, rynek Grand Place, a także słynną fontannę Manneken Pis. Nie obyło się także bez wspólnego oglądania zmagań piłkarzy na Mistrzostwach Świata w piłce nożnej pomiędzy Francją i Chorwacją oraz Belgią i Anglią.

Idea wspierania zdolnej młodzieży od początku przyświeca publicznej działalności Europosła Tomasza Poręby. Od lat stawia on na podkarpacką młodzież pokazując, że dzięki ambicji i pracowitości można odnieść sukces.

– Cieszę się bardzo widząc młodzież, która tak mocno pracuje, aby odnieść sukces. Jestem pewny, że dzięki tej nagrodzie zyskają oni impuls do dalszych działań, rozwoju własnego i całego regionu – powiedział europoseł Tomasz Poręba.