Social media:
Wyszukiwarka:

PODSUMOWAMIE II EDYCJI TURNIEUJU DZIKICH DRUŻYN W PRZEWORSKU

PODSUMOWAMIE II EDYCJI TURNIEUJU DZIKICH DRUŻYN W PRZEWORSKU W dniu 19.08.2013 r. w Przeworsku odbyła się 2 edycja Piłkarskiego Turnieju Dzikich drużyn pod patronatem Europosła Tomasza Poręby. Organizatorem rozgrywek jest Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości Podkarpacie i Przeworsk. Były to 5 eliminacje województwie po turniejach w Brzozowie, Rzeszowie, Dębicy, Tarnobrzegu. Również trwają turnieje w Przemyślu, Jarosławiu i Krośnie. Natomiast przed nami rozgrywki w Sanoku i Stalowej Woli o w Mielcu. Na miejskim boisku orlik turniej otworzyli w imieniu Europosła Poręby Współpracownik Europosła i Przewodniczący FM PiS Podkarpacie Maciej Kamiński i Radny Powiatu jarosławskiego Daniel Krawiec. Pojawili się również zaproszeni goście i sponsorzy turnieju :Wójt Gminy Tryńcza Ryszard Jędruch, Wójt Gminy Adamówka Edward Jarmuziewicz, oraz radni miasta Przeworska i powiatu przeworskiego w tym: Przewodniczący Rady Miasta Andrzej Rozpotyński, Ryszard Łuczyk, a także Jan Krupa, Jadwiga Gwóźdź, Barbara Tytuła, Bogdan Urban i Stanisław Śliwa. Do rywalizacji o turniejowe punkty przystąpiło 15 drużyn. Po oficjalnym losowaniu odbyły się mecze fazy grupowej w których wyłoniono 8 ćwierćfinalistów . W dalszych poczynaniach boiskowych drużyny rozgrywały swoje mecze systemem pucharowym. Po ciężkich zmaganiach udało się wyłonić 4 półfinalistów, którymi zostały ekipy: FC Gorzyce, IRISH TEAM Kańczuga, FC Dalibomba, Wicher Gniewczyna. W bezpośrednich pojedynkach półfinałowych zanotowano następujące wyniki: FC Gorzyce – IRISH TEAM Kańczuga 2:0 Wicher Gniewczyna – FC Dalibomba 2:2 (w karnych 1:0) Przegrani meczów półfinałowych spotkali się o 3 miejsce w turnieju i w meczu tym FC Dalibomba wygrała 4:0 z IRISH TEAM Kańczuga, natomiast w wielkim finale eliminacji będącym przepustką do turnieju finałowego w Rzeszowie drużyna Wicher Gniewczyna pokonała 3:1 drużynę FC Gorzyce. Drużyny z pierwszej 8 otrzymały pamiątkowe nagrody za udział w Turnieju, oraz piłki. Natomiast 3 najlepsze ekipy mogły się cieszyć z pucharów i upominków przygotowanych przez sponsorów w postaci piłek i sprzętu sportowego dla każdego zawodnika. Pod koniec turnieju wręczone zostały również nagrody indywidualne, których nominację odczytał Radny Powiatu Przeworskiego Daniel Krawiec i tak w kategorii zawodnik kreatywny zwycięzcą został zawodnik IRISH TEAM Kańczuga Michał Mazur, ponadto nagrody odebrali: dla najlepszego bramkarza turnieju Michał Słysz (Wicher Gniewczyna), najlepszym strzelcem turnieju z dorobkiem 8 bramek został Kamil Jagusiak ( FC Dalibomba), odkryciem turnieju został zaś Dorian Buczek ( FC Gorzyce). Nominowani otrzymali nagrody rzeczowe z rąk przewodniczącego rady miasta Przeworska Andrzeja Rozpotyńskiego oraz radnego Powiatu Przeworskiego Jana Krupy. Zwycięska drużyna Wicher Gniewczyna zaproszona została do udziały ścisłym finale , który odbędzie się 7 wrześn