Trzech mieleckich tenisistów pojedzie dzięki europosłowi Tomaszowi Porębie na wycieczkę do Brukseli

W dniach 01-02 maja z okazji Dnia Flagi RP na kortach MOSIR w Mielcu rozegrano już po raz szósty otwarty turniej tenisa ziemnego. Rozgrywki odbywały się pod patronatem pełniącego obowiązki Prezydenta Mielca Fryderyka Kapinosa. W turnieju wzięli udział tenisiści z Mielca, Rzeszowa, Łańcuta oraz Ropczyc.

Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Społeczno-Edukacyjne Orzeł Biały Strzelec oraz Fundacja IPIR.

„Postanowiliśmy, że będziemy promować ten rodzaj sportu i spędzania wolnego czasu, żeby patriotyzm miał przełożenie na zdrowy styl życia. Turniej tenisa ziemnego na stałe wpisał się w obchody dzisiejszego święta. Warto zaznaczyć, że wśród zawodników widoczne jest również, że Dzień Flagi RP świętują także poprzez przypinanie kotylionów oraz wieszanie barw narodowych na swoich samochodach” – powiedział Bogusław Kołacz, wiceprezes Stowarzyszenia Orzeł Biały Strzelec.

Podczas wydarzenia nie zabrakło patriotycznych akcentów – Mazurka Dąbrowskiego w wykonaniu Orkiestry Dętej Dobrynin oraz wojskowego pokazu prawidłowego składania flagi narodowej.

Wśród uczestników turnieju w kategorii 16-25 lat rozlosowano nagrody w postaci wycieczki do Brukseli, ufundowane przez europosła Tomasza Porębę, który objął turniej patronatem honorowym. Zwycięzcami zostali Maksymilian Miłoś, Norbert Miłoś oraz Kacper Szymczyk.

„W tenisa gram regularnie. Na turniej wybrałem się celem poznania nowych ludzi oraz sprawdzenia swoich umiejętności. Ta wyjątkowa nagroda bardzo mnie ucieszyła, choć zupełnie się jej nie spodziewałem” – powiedział Norbert Miłoś.

„W turnieju wziąłem udział po raz pierwszy. Bardzo mi się podoba organizacja turnieju i nagroda w postaci wycieczki. To będzie mój pierwszy pobyt w Brukseli” – dodał Maksymilian Miłoś.

„W tenisa gram już 4 lata i stąd moje dzisiejsze uczestnictwo. Polecam wszystkim ten sport, gdyż to wspaniała zabawa. Myślę, że w Brukseli przeżyję wspaniałą przygodę” – powiedział Kacper Szymczyk.

„Cieszę się, że po raz kolejny mogłem włączyć się w tę piękną inicjatywę, której celem jest promowanie tradycji patriotycznych i zdrowego stylu życia. Można powiedzieć, że majowy turniej tenisa ziemnego w Mielcu to już tradycja, która na stałe wpisała się w kalendarz życia miasta i mam nadzieję, że z każdym rokiem będzie liczył coraz więcej uczestników” – podkreślił europoseł Tomasz Poręba.