W prasie: Ranking „Polityki” – Tomasz Poręba wśród najlepszych europosłów

Podkarpacki europoseł Tomasz Poręba znalazł się w piątce najbardziej docenianych europosłów – debiutantów rankingu przeprowadzonego przez tygodnik Polityka.

Ranking przeprowadzony został wśród pracujących w Brukseli polskich dziennikarzy oraz ekspertów różnych instytucji zajmujących się tematyką europejską. Zestawienie prowadzone było w trzech kategoriach i obejmowało polskich europosłó. Prymusi, maruderzy – pośla ławka oraz debiutanci. Każda osoba mogła nominować pięciu posłów, przyznają po jednym punkcie.

Poręba znalazł się w pierwszej piątce najlepszych debiutantów. Otrzymał 6 pkt. Nominujący docenili jego wszechstronność i stwierdzili, że jest najaktywniejszy wśród europosłów PiS wybranych w tej kadencji.

Docenili to, że zabierał głos na posiedzeniach plenarnych. Nie tylko w ważnych dla Polski kwestiach, m.in. polityce spójności i strategii dla Morza Bałtyckiego, lecz również stosunków UE z Turcją.

Za najlepszego europosła z doświadczeniem uznano Jacka Saryusza – Wolskiego z PO, za największego marudera Zbigniewa Ziobro z PiS, najlepszą debiutantką została Sidonia Jędrzejewska z PO.

Norbert Ziętal