Wyniki eliminacji Turnieju Dzikich Drużyn w Stalowej Woli

Stalowowolskie eliminacje piłkarskiego Turnieju Dzikich Drużyn już za nami. Do rywalizacji przystąpiło ostatecznie 6 drużyn męskich i 4 kobiece, bowiem tuż przed startem niespodziewanie rezygnowali zawodnicy 2 męskich zespołów. Panowie rywalizowali w II grupach składających się z 3 drużyn, natomiast każda żeńska drużyna rozegrała po 2 mecze. Bramek i emocji nie brakowało, ale jak podkreślali sami uczestnicy chodziło o aktywne spędzenie wolnego czasu i nutkę rywalizacji.

Zawody miały odbyć się na świeżym powietrzu, ale obwity deszcz pokrzyżował plany i organizatorzy zdecydowali o przeniesienie turnieju do hali sportowej. Zwycięzcą okazała się drużyna DRINK TEAM JEŻOWE I, która oprócz pucharu ufundowanego przez sanator RP Janinę Sagatowską, zdobyła możliwość gry w podkarpackim finale w Rzeszowie. Drugie miejsce zajął DRINK TEAM JEŻOWE II, a trzecie zespół WIŚTAWIO. Drużyny z miejsc 1-3 otrzymały puchary, natomiast każdy zawodnik, który wziął udział w turnieju pamiątkowy dyplom. Pierwszy zespół z Jeżowego będzie z najlepszymi drużynami z pozostałych miast uczestników rywalizował o wyjazd na wycieczkę do Brukseli, na którą zaprasza europoseł Tomasz Poręba.

Zanim zawodnicy rozpoczęli zmagania, turniej został oficjalnie otwarty przez senator RP Janinę Sagatowską oraz Tomasza Porębę posła do Parlamentu Europejskiego. Senator podziękowała stającym w szranki za zaangażowanie, za chęć wspólnego spędzania wolnego czasu – Dziękuję wszystkim Wam, za to że jesteście, że potraficie grać w jednej drużynie, bo piłka nożna to sport, w którym liczy się umiejętność gry w zespole. Pamiętajcie, żeby zostać wielkim sportowcem potrzeba wielu wyrzeczeń, mnóstwa pracy, wysiłku i wylanego na treningach potu. Życzę Wam, abyście osiągali sukcesy na miarę najlepszych sportowców świata” – zwróciła się do zawodników Janina Sagatowska.

Europoseł Tomasz Poręba przedstawił natomiast ideę organizacji turnieju – „Jako były piłkarz, a obecnie kibic piłki nożnej podjąłem się zorganizowania turnieju piłkarskiego dla młodych ludzi, którzy nie zawsze mają możliwości sportowej rywalizacji. W 9 miastach Podkarpacia zgłosiło się 120 drużyn, co mnie niezmiernie cieszy, bo świadczy to o tym, że młodzież garnie się do spędzania wolnego czasu w aktywny sposób. W przyszłym roku turniej poszerzymy o zespoły kobiece, by panie poczuły, że są również jego częścią. Życzę dobrej i sportowej rywalizacji, a z drużyną, która wygra eliminacje widzimy się na finale 1 września w Rzeszowie. Z Rzeszowa bliżej do Brukseli – zakończył Tomasz Poręba.

Po oficjalnym otwarciu rozpoczęła się faza grupowa. Dwie najlepsze drużyny grup awansowały do półfinałów.