Zwycięzcy mieleckiego turnieju tenisowego z okazji Święta Flagi zwiedzą Brukselę

2 maja w Dzień Flagi RP na kortach mieleckiego MOSIR-u rozegrano już po raz czwarty otwarty turniej tenisa ziemnego, którego organizatorem jest Stowarzyszenie społeczno-edukacyjne „Orzeł Biały – Strzelec” z Mielca. Tegoroczna edycja turnieju przebiegała pod hasłem: „Z kortów na barykady – Ignacy Tłoczyński, bohater flagi narodowej”.

„Główną ideą Turnieju jest uczczenie Święta Flagi, obchodzonego 2 maja. Warto dodać, że z roku na rok poziom zawodników jest coraz wyższy – w tym roku zawody osiągnęły już rangę niemalże półprofesjonalną” – powiedział Andrzej Adamczyk ze Stowarzyszenia Społeczno-Edukacyjnego „Orzeł Biały – Strzelec”.

W turnieju wzięło udział dwudziestu uczestników. Po niezwykle zaciętych meczach zwycięzcami kolejno okazali się:

1. Filip Machowski

2. Paweł Ciuła

3. Bartosz Stępień

Zdobywcy dwóch pierwszych miejsc za sprawą Europosła Tomasza Poręby, który objął turniej patronatem specjalnym, będą mieli możliwość zwiedzić Belgię i poznać Parlament Europejski „od kuchni”.

Ta atrakcyjna nagroda stanowi dowód uznania za propagowanie w Mielcu święta flagi RP a także jest zachętą dla mieszkańców powiatu mieleckiego do gry w tenisa ziemnego, który jest wspaniałą grą zespołową, łączącą miłe z pożytecznym.

„Gra w tenisa daje mi zawsze dużo radości dlatego niezmiernie się cieszę, że mój wysiłek został doceniony przez Europosła w postaci wycieczki do Brukseli. Naprawdę bardzo się cieszę z nagrody. Myślę, że dla takich nagród warto ciężko pracować” – nadmienił laureat pierwszego miejsca Filip Machowski.

„Bardzo się cieszę, że w naszym regionie pamięta się o tym święcie i organizuje z jego okazji turniej tenisa ziemnego, który jest doskonałą formą aktywizacji mieszkańców powiatu mieleckiego. Gratuluję wszystkim uczestnikom turnieju, którzy zaprezentowali swoje umiejętności i mam nadzieję, że tego typu turnieje będą organizowane także w przyszłości” – dodał Europoseł Tomasz Poręba.