Akademia Polityczna PiS-u w Mielcu

W auli Wyższej Szkoły Gospodarki i Zarządzania w Mielcu zorganizowana została Akademia Polityczna.

Organizatorem spotkania z parlamentarzystami było podkarpackie Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości. Spotkanie miało charakter otwartej debaty w której udział wzięli parlamentarzyści: dr Krzysztof Szczerski – poseł na Sejm RP, poseł do parlamentu UE – Tomasz Poręba, senator RP – Władysław Ortyl oraz przybyli goście. Spotkanie prowadzili przedstawiciele Forum Młodych PiS – Marcin Fijołek i Radosław Swół.

Podczas ponad dwugodzinnego spotkania pytania zadawali zarówno prowadzący, jak również osoby z sali. Wśród przybyłych gości w różnym wieku liczna była grupa młodych ludzi, którzy na to spotkanie przybyli nie tylko z Mielca i najbliższych okolic, ale nawet z Kolbuszowej i Rzeszowa. Całość spotkania transmitowana była przez radio Wnet.

Poruszone zostały kwestie minionej już polskiej prezydencji w UE, paktu fiskalnego oraz pozycji Polski na europejskiej scenie politycznej. Pomimo, że motywem przewodnim spotkania była obecność Polski w Unii Europejskiej, nie zabrakło pytań o sprawy bieżące w polskiej polityce. Dyskutowano m.in. o podniesieniu przez Platformę Obywatelską wieku emerytalnego czy wprowadzeniu opłat za drugi kierunek studiów.

– Debata została dobrze oceniona przez wszystkich przybyłych gości, stąd niemal pewne jest ponowne spotkanie z politykami w ramach „Akademii Politycznej”, na które już dziś zaprasza FM PiS – przekazują organizatorzy debaty.

KS