Europoseł funduje

W minionym tygodniu w Przemyślu rozstrzygnięty został konkurs z wiedzy na temat funkcjonowania Unii Europejskiej. W nagrodę dzięki posłowi do Parlamentu Europejskiego Tomaszowi Porębie (PiS) czterech uczniów Szkoły Podstawowej nr 14 w Przemyślu wraz z nauczycielem pojedzie w sierpniu tego roku na wycieczkę do Brukseli.

Wyjazd jest nagrodą za zwycięstwo w konkursie „Święty w garniturze – życie i dzieło Roberta Szumana”, jednego z twórców wspólnoty europejskiej.

Pytania były trudne i szczegółowe, dotyczyły m. in. pełnionych przez Szumana funkcji publicznych.

Zwycięska drużyna zareagowała ogromną radością na wyniki konkursu. W Brukseli będzie mogła bowiem zobaczyć jak pracuje Parlament Europejski, poznać najważniejsze miejsca i instytucje oraz zobaczyć od kulis stadion Anderlecht Bruksela.

„Jest to jeden z wielu konkursów które organizuje na Podkarpaciu. Jestem przekonany, że tego typu projekty są znakomitą okazją do tego aby młodzi ludzie poznawali problematykę Unii Europejskiej. Z kolei wyjazd do Brukseli dla zwycięzców to możliwość poznania historii i kultury miasta będącego stolicą Unii Europejskiej oraz jej instytucji a zwłaszcza Parlamentu Europejskiego” – powiedział europoseł Poręba.