Europoseł Tomasz Poręba już po raz kolejny gościł w Brukseli laureatów mieleckich konkursów

Na zaproszenie europosła Tomasza Poręby Weronika Wyparło, laureatka konkursu języka niemieckiego, Marta Machnik, Miss Mielca 2017 oraz Michał Tor, zwycięzca mieleckiego turnieju tenisa ziemnego zorganizowanego z okazji święta Flagi RP, przyjechali na kilkudniową wycieczkę do Belgii.

W ramach wycieczki laureaci zwiedzili najwspanialsze i najmocniej kojarzone z Belgią miejsca i zabytki m.in. Królewskie Muzeum Sił Zbrojnych i Historii Militarnej, Grand Place, Katedrę Św. Michała i Św Guduli, Manneken PiS i wiele innych.

Ważnym punktem wycieczki była wizyta w Parlamencie Europejskim, gdzie europoseł dzielił się wiedzą na temat funkcjonowania instytucji unijnych.

Podczas wizyty w Parlamencie Europejskim laureaci mieli również niepowtarzalną okazję uczestniczyć w otwarciu wystawy poświęconej rodzinie Ulmów zatytułowanej „Samarytanie z Markowej” zorganizowanej przez europosła Tomasza Porębę.

„Bardzo się cieszę, że mogłam wziąć udział w wycieczce do Brukseli. Z przyjemnością zwiedziłam to imponujące miasto, a w szczególności Parlament Europejski. Było to dla mnie niesamowitym doświadczeniem i pomogło mi zrozumieć, jak na co dzień działa ta instytucja” – powiedziała Weronika Wyparło.

„Bruksela zrobiła na mnie bardzo pozytywne wrażenie, dużo zobaczyliśmy. Wszystko było starannie zorganizowane i cieszę się również że mogłem na żywo spotkać się z Panem Europosłem Tomaszem Porębą. Mam nadzieję, że jeszcze tu wrócę” – powiedział Michał Tor.

„Jestem szczęśliwy widząc uśmiechnięte twarze wszystkich tych, którzy wzięli udział w tej wycieczce. Od początku mojej pracy jako Poseł do Parlamentu Europejskiego organizuję tego typu wyjazdy, podczas których mieszkańcy Podkarpacia mogą na własne oczy zobaczyć jak pracuje się w Brukseli. Bardzo się cieszę, że wszyscy laureaci mogli wziąć udział w otwarciu wystawy „Samarytanie z Markowej” i zobaczyć, że historia naszego kraju jest znana w całej Unii Europejskiej. Jestem przekonany, że dzięki tym kilku dniom nabiorą oni jeszcze większego zapału do pracy i zyskają impuls do dalszego rozwoju” – powiedział Tomasz Poręba.