Europoseł Tomasz Poręba ponownie wiceprezesem Polskiego Komitetu Olimpijskiego

Europoseł Tomasz Poręba ponownie wiceprezesem Polskiego Komitetu Olimpijskiego

Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo-Wyborcze wybrało nowy skład Zarządu Polskiego Komitetu Olimpijskiego na kadencję 2023-2027. Nowym Prezesem został Radosław Piesiewicz, zaś na stanowisko wiceprezesa ds. międzynarodowych ponownie wybrano podkarpackiego europosła Tomasza Porębę.

– Ponowny wybór na zaszczytną funkcję wiceprezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego traktuję jako wyraz zaufania i wsparcia dla podejmowanych przeze mnie w ostatnich latach działań na rzecz rozwoju i wsparcia polskiego sportu w tym szczególnie wielu sportowych przedsięwzięć na Podkarpaciu – mówi Tomasz Poręba, były piłkarz, który wspiera podkarpackie kluby sportowe, w tym występującą w piłkarskiej Ekstraklasie Stal Mielec.

– Cieszę się również bardzo, że udało się m.in uzyskać zgodę na organizację w Polsce rozpoczynających się w czerwcu br. Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023 w ramach których odbędzie się wiele zawodów mających rangę eliminacji Igrzysk Olimpijskich Paryż 2024. W ramach Igrzysk Europejskich odbędą się również zawody skoków do wody na nowo otwartym basenie w Rzeszowie – dodaje europoseł.

Nowym Prezesem Polskiego Komitetu Olimpijskiego został Radosław Piesiewicz – Prezes Polskiego Związku Koszykówki. Ustępującemu ze stanowiska Andrzejowi Kraśnickiemu przyznano godność Honorowego Prezesa PKOl.

Źródło: https://nowiny24.pl/