Grają o wyjazd do Brukseli

18 dzikich drużyn zmierzyło się w Turnieju Dzikich Drużyn, który odbył się pod patronatem europosła Tomasza Poręby. Najlepsza drużyna zakwalifikowała się do finałów, które rozegrane zostaną w Rzeszowie. Na zwycięzców finałów czeka nagroda – wycieczka do Brukseli.

Krośnieńskie eliminacje do finałów Turnieju Piłkarskiego Dzikich Drużyn z Podkarpacia rozgrywano przez kilka dni na „Orliku” na osiedlu Guzikówka w Krośnie. Czwartek, 9 sierpnia był dniem finałowym, kiedy spotkały się najlepsze drużyny turnieju.

To jest premierowy Turniej Województwa Podkarpackiego. Trwają eliminacje w Mielcu, Stalowej Woli, W Jarosławiu, Przemyślu, Rzeszowie, Dębicy. 1 września najlepsze drużyny zagrają w finale w Rzeszowie. Najlepszą drużynę z tego Turnieju będę mógł gościć na wycieczce do Brukseli, która jest główna nagrodą – mówił podczas eliminacji w Krośnie europoseł Tomasz PorębaJa grałem w piłkę przez wiele lat, tego typu inicjatywy, Turnieje organizuję w różnych miejscach. Ten Turniej ma charakter ogólnowojewódzki – podkreślał Tomasz PorębaNajlepszej drużynie już teraz gratuluję i do zobaczenia w Rzeszowie!

Od początku jak zostałem europosłem, staram się organizować różnego rodzaju konkursy: wiedzy o Unii Europejskiej, konkursy historyczne, patriotyczne, matematyczne, ale też o charakterze masowym, sportowym – mówił Tomasz Poręba (jeden z konkursów, w którym nagrody fundował Tomasz Poręba: Gala Matematyki w jedynce). – Bardzo się cieszę, że ta inicjatywa spotkała się z tak dużym odzewem – mówił Tomasz Poręba bo do I Wojewódzkiego Podkarpackiego Turnieju Dzikich Drużyn Piłkarskich zgłosiło się ponad 100 drużyn – 24 w Mielcu, 18 w Dębicy, kilkanaście w Rzeszowie, również tutaj bardzo dużo – zdaniem Tomasza Poręby Turniej daje możliwość aktywnego spędzenia wolnego czasu.

Ostatecznie, po wyrównanej w grze w finale zwycięzcami zostali zawodnicy drużyny o wdzięcznej nazwie GAS METAN I. Puchary w krośnieńskim turnieju ufundowali posłowie z Krosna: Piotr Babinetz i Stanisław Piotrowicz. Nagrody dla najlepszych zawodników wręczali: Piotr Babinetz i przewodniczący Klubu PiS w Radzie Miasta, Paweł Krzanowski. Od strony organizacyjnej imprezę przygotowało forum Młodych PiS z Krosna i powiatu krośnieńskiego.

Oprócz najlepszych drużyn, w turnieju uhonorowano króla strzelców, najlepszego bramkarza, najbardziej wszechstronnego zawodnika oraz drużynę Fair Play.

  • Król Strzelców: Krystian Frączek (GAS METAN I) – 18 BRAMEK
  • Najlepszy Bramkarz: Konrad Munzberger ( FASBERG)
  • Najwszechstronniejszy Zawodnik: Maciej Krakowiecki (GUZIKÓWKA)
  • Drużyna Fair Play: FC BÓR SZCZEPAŃCOWA

Piotr Dymiński
Fot. Piotr Dymiński