Jarosław Kaczyński: klub PiS złoży wniosek o wotum nieufności dla minister zdrowia

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział w sobotę w Rzeszowie, że klub PiS złoży wniosek o wotum nieufności wobec minister zdrowia Ewy Kopacz. „Gorszego ministra nie było” – podkreślał prezes podczas spotkania z mieszkańcami Podkarpacia.

PiS zamierza także zbierać podpisy, by razem z jesiennymi wyborami parlamentarnymi odbyło się referendum ws. komercjalizacji szpitali.

„Jeśli władze chcą otworzyć drogę do prywatyzacji służby zdrowia, czy choćby tylko do jej pełnej komercjalizacji mają obowiązek zapytać naród. Naród w referendum musi odpowiedzieć tak czy nie” – mówił Jarosław Kaczyński. „Trzeba zebrać w kraju pół miliona podpisów, my liczymy na milion. Trzeba je zbierać, musimy te podpisy zdobyć” – dodał.

Prezes PiS podkreślił, że dość tolerancji PiS dla „pani, która rządzi służbą zdrowia”. „Otóż ta pani powinna odejść. Pani minister Kopacz powinna odejść. Powtarzam, długo żeśmy ją tolerowali, ale teraz złożymy wniosek o wotum nieufności” – mówił Jarosław Kaczyński.

Jak zaznaczył, każdy poseł w Sejmie, także z koalicji czy SLD, który „podniesie za nią (Kopacz) rękę będzie brał na siebie odpowiedzialność za jej politykę, za to wszystko, co się dzisiaj w służbie zdrowia wyprawia”.

Podkreślał także podczas wiecu na rzeszowskim rynku, że Polska potrzebuje polityki zrównoważonego rozwoju, który proponuje PiS. „Bo to jest właśnie obok przesłanek gospodarczych także wymóg sprawiedliwości. Jesteśmy jednym krajem, jednym narodem i wszyscy mamy równe prawa” – zaznaczył lider PiS.

Jego zdaniem zdaniem referendem pozwoli uświadomić wyborcom, że głosują w sprawach ważnych. „Że wybór między Prawem i Sprawiedliwością a Platformą Obywatelską, bo tak naprawdę między tylko tym a tym dzisiaj w Polsce mamy wybór, to jest wybór między jedną a drugą wyraźnie zarysowaną wizją Polski” – mówił prezes PiS. „Oczekujemy, że gdy przyjdzie dzień wyborów, to Polak wybierający się do urny będzie naprawdę wiedział, między czym a czym wybiera”. Dodał, że jest przekonany, że wielu Polaków wybierze tę koncepcję, którą reprezentuje PiS.

Na zakończenie wystąpienia Jarosława Kaczyńskiego przewodniczący „Solidarności” na Podkarpaciu Wojciech Buczak wręczył Prezesowi PiS miniaturkę Krzyży Gdańskich, pomnika ku czci poległych stoczniowców.

Prezes PiS i parlamentarzyści tej partii rozpoczęli akcję „Polska jest jedna”, w ramach której posłowie oraz senatorowie PiS odwiedzą miejscowości w czterech województwach: opolskim, podkarpackim, podlaskim i świętokrzyskim.