Jarosław Kaczyński na kolejną kadencję Prezesem PiS

999 delegatów poparło Jarosława Kaczyńskiego na kolejną kadencję prezesa PiS. Delegaci kongresu chwalili go za charyzmę i silne przywództwo. Zaraz po wyborze Kaczyński dziękując, podkreślił, że to „szczególny zaszczyt uzyskać zaufanie, gdy czas trudny”.

Przeciw kandydaturze Kaczyńskiego głosowało 51 delegatów, 14 wstrzymało się od głosu.

„Miło jest zwyciężać, kiedy jest czas łatwy, ale szczególnym zaszczytem jest uzyskać zaufanie, gdy jest czas trudny” – powiedział Jarosław Kaczyński po ogłoszeniu wyników. „Mamy wielką nadzieję na to, że zmienimy Polskę, bo Polska potrzebuje zmiany. Polska potrzebuje odpowiedzialnej polityki i odpowiedniego kierownictwa. Jedna partia jest w stanie to kierownictwo zapewnić. To Prawo i Sprawiedliwość” – dodał Kaczyński.

Delegaci pogratulowali prezesowi owacjami na stojąco i odśpiewując „Sto lat”.

Jarosław Kaczyński podkreślił, że najbliższy czas dla partii to „trudne lata” wyborów parlamentarnych, samorządowych i prezydenckich. „Wierzę, że potrafimy wykrzesać z siebie wszystko. Widziałem PiS w wielkich akcjach wyborczych. Widziałem tę energię, determinację, te umiejętności. Widziałem, że potrafimy zwyciężać. Widziałem i wiem. Jestem przekonany, że to zwycięstwo nadejdzie” – powiedział.

„Przede wszystkim musimy pamiętać o tym, że nic nie dzieje się samo. Tylko wysiłkiem i pracą można uzyskać coś, co jest dla nas sukcesem. Co powinno być sukcesem dla Polski, ale to przede wszystkim musimy traktować jako obowiązek, jako nasz obowiązek wobec naszego narodu, wobec ojczyzny. My musimy dla kraju urządzić wiele, bardzo wiele. Musimy zmienić Polskę. Zmienimy Polskę” – zapewnił prezes PiS.

Wybór Jarosława Kaczyńskiego licznie chwalili uczestnicy kongresu. „To sprawny, inteligentny, nowoczesny i przewidujący polityk” – mówili. (…)

Wybór Kaczyńskiego na prezesa PiS zakończył pierwszy dzień III kongresu partii, który odbywa się w Poznaniu. Wznowienie obrad kongresu w niedzielę o 10.