Język niemiecki przepustką do Brukseli

Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego dla klas drugich rozstrzygnięty. Katarzyna Krużel i Justyna Pisarczyk zajęły dwa pierwsze miejsca, które europoseł Tomasz Poręba nagrodził biletami do Brukseli. Poseł wręczył je laureatkom podczas prelekcji w Zespole Szkół Budowlanych.

W minionym tygodniu poseł Tomasz Poręba spotkał się z uczniami ZSB w Mielcu i przeprowadził wykład na temat instytucji oraz funkcjonowania Unii Europejskiej. Spotkanie odbyło się w ramach międzynarodowego projektu wymiany szkół Comenius „Spirit of Hope”, w której uczestniczy młodzież z 11 krajów. Niedługo uczniowie tej szkoły będą uczestniczyć w spotkaniu w Norwegii.

Podczas lekcji Tomasz Poręba wręczył również dwa bilety do Brukseli laureatkom Powiatowego Konkursu Języka Niemieckiego : Katarzynie Krużel (I Liceum Ogólnokształcące) i Justynie Pisarczyk (Zespół Szkół Ekonomicznych).

– Jestem bardzo zadowolona ze zwycięstwa i nagrody. Język niemiecki to moja pasja i wiążę z nim swoją przyszłość. Wyjazd do Brukseli na pewno dodatkowo mnie zmotywuje – powiedziała Katarzyna Krużel.

Zadowolenia nie kryli także organizatorzy i sponsor głównej nagrody.

– Powiatowy Dzień Języka Niemieckiego udał się w tym roku wspaniale – podkreśliła Alina Dziurgot, prezes Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego i jednocześnie organizatorka konkursu. Konkursy służące promocji języka niemieckiego oraz motywowaniu uczniów do jego nauki wspólnie z Aliną Dziurgot organizują już od kilku lat mieleccy nauczyciele, członkowie PSNJN: Monika Cisło, Marta Horeczy, Anna Kozioł i Antoni Rejman.

– Cieszę się, że już tradycją stało się, iż laureaci Powiatowego Konkursu Języka Niemieckiego wyjeżdżają do Brukseli – powiedział europoseł. – W ubiegłym roku gościłem na miesięcznym stażu Magdalenę Babulę z Mielca. W tym roku wyjadą kolejni laureaci. Traktuję te nagrody jako formę motywowania młodych ludzi z Mielca i okolic do nauki języków obcych. Serdecznie dziękuję organizatorom i liczę, że także w przyszłości będę mógł wspierać tego typu inicjatywy – dodał Tomasz Poręba.

W tym roku w Powiatowym Konkursie Języka Niemieckiego wzięło udział ponad 350 osób.