Kolejny krok w stronę budowy Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki na stadionie Resovii w Rzeszowie. Wkrótce złożenie wniosku o rządowe dofinansowanie

Kolejny krok w stronę budowy Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki na stadionie Resovii w Rzeszowie. Wkrótce złożenie wniosku o rządowe dofinansowanie

Podczas piątkowej konferencji z udziałem pełniącego funkcję Prezydenta Rzeszowa Marka Bajdaka, Wojewody Podkarpackiego Ewy Leniart, Europosła Tomasza Poręby oraz Prezesa  Resovii Aleksandra Bentkowskiego, poinformowano o dojściu do porozumienia pomiędzy miastem Rzeszów a dotychczasowymi właścicielami działek koniecznych do budowy centrum. 


– Jestem szczęśliwa, ze dzięki naszemu wspólnemu wysiłkowi udało się uzyskać niezbędne działki. Pozwoli to na rozpoczęcie prac związanych z tą inwestycją i da możliwość pozyskania dofinansowania z środków Ministerstwa Sportu. W poniedziałek razem z panem Markiem Bajdakiem jestem umówiona na spotkanie z panem Premierem Glińskim, dołożę wszelkich starań aby ta inwestycja powstała jak najszybciej i uwolniła sportową moc Rzeszowa – powiedziała Ewa Leniart.

Poseł do Parlamentu Europejskiego Tomasz Poręba przypomniał, że Ministerstwo Sportu już w 2019 roku zapewniało o wsparciu tej inwestycji.


– Bardzo się cieszę, że nasze wieloletnie starania o budowę Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki będą miały pozytywny finał. W ciągu miesiąca zgodnie ze złożoną obietnicą udało się uporządkować kwestie formalno-prawne związane z budową PCLA w tym uzgodnić wykup brakujących działek.  Będzie to kluczowa inwestycja dla sportowego rozwoju Rzeszowa.  Serdecznie dziękuję Wojewodzie Ewie Leniart i Komisarzowi Markowi Bajdakowi za olbrzymią determinację i zaangażowanie w tę sprawę – powiedział Tomasz Poręba.


Nowoczesne Centrum Lekkoatletyczne ma powstać na bazie obecnego obiektu przy ul. Wyspiańskiego. Powstanie m.in. kryta sześciotorowa bieżnia licząca 330 metrów, bieżnie rozbiegowe czy strefa siłowni i fizjoterapii, a trybuny pomieszczą prawie 10 tysięcy kibiców.

fot: zkarchitekci s.c.


– Po intensywnych tygodniach negocjacji  udało nam się dojść do porozumienia w sprawie własności brakujących działek koniecznych do złożenia całgo projektu. Jesteśmy zatem gotowi aby rozpocząć starania o uzyskanie dofinansowania z Ministerstwa Sportu – powiedział p.o. Prezydenta Rzeszowa Marek Bajdak

– Chciałbym bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że stadion Resovii powstanie, w szczególności Pani Wojewodzie Ewie Leniart oraz Panu Europosłowi Tomaszowi Porębie. Już niedługo kibice będą mogli cieszyć się nowoczesnym obiektem – powiedział Aleksander Bentkowski.