Konwencja Prawa i Sprawiedliwości w Mielcu


Jarosław Kaczyński: trzeba dać sygnał, że polityka rządu nie jest akceptowana.

O oddanie w wyborach do PE głosu na PiS i danie w ten sposób obecnemu rządowi „mocnego sygnału”, że jego polityka nie jest akceptowana – apelował we wtorek szef PiS Jarosław Kaczyński podczas spotkania z mieszkańcami Padwii Narodowej (Podkarpackie).

„Można tej władzy w tych wyborach dać mocny sygnał, że to nie jest polityka akceptowana, że domagamy się zmian. Mam nadzieję, że ten sygnał wyjdzie(..). Najlepiej ten sygnał przekazać wspierając Prawo i Sprawiedliwość” – mówił szef PiS.

Jarosław Kaczyński mówił, że kiedy PiS sprawował władzę, dbał o wszystkie regiony kraju i dążył do wyrównania praw wszystkich Polaków, głównie na ścianie wschodniej. Według niego, PiS jako partia rządząca wspierało szczególnie Podkarpacie, Lubelszczyznę, Podlasie, ziemię świętokrzyską i warmińsko-mazurską.

„Przede wszystkim chodzi o to, czy wszyscy Polacy, niezależnie od tego, czy urodzili się na wsi, czy w mieście, na wschodzie, w środku Polski czy na zachodzie mają równe prawa, czy też nie. My uważamy, że mają równe, a ponieważ realnie istnieją między Polakami żyjącymi w różnych częściach kraju w różnych miejscach, bardzo duże różnice, to wobec tego władza powinna dążyć do tego, żeby te różnice wyrównywać” – mówił Jarosław Kaczyński.

Wcześniej prezes PiS odwiedził gospodarstwo Marii i Henryka Hyjków. Tam podczas briefingu prasowego szef PiS mówił, że jego partia zawsze dbała o interesy polskiej wsi. „Na polskiej wsi panuje kryzys, a władza tego nie zauważa.(…) Wydatki na rolnictwo spadły w tym roku o 9 mld zł, czyli o jedną trzecią. Ten rząd jest wyraźnie nastawiony przeciw wsi” – uważa Jarosław Kaczyński.

Szef PiS podkreślił, że celem jego wizyty jest przede wszystkim wsparcie startującego w okręgu podkarpackim kandydata PiS do PE, Tomasza Poręby. Jego zdaniem jest on znakomicie przygotowany do tej roli.

Po spotkaniu z rolnikami Jarosław Kaczyński odwiedził proboszcza tamtejszej parafii, a następnie złożył kwiaty pod pomnikiem gen. Władysława Sikorskiego w Tuszowie Narodowym. W planach ma także spotkanie z mieszkańcami Mielca.