Laureaci biegu „Tropem Wilczym” w Leżajsku z wizytą w Brukseli


W dniach 8-13 lipca 2018 r. dwoje uczestników biegu „Tropem Wilczym” w Leżajsku wzięło udział w wycieczce do Brukseli na zaproszenie Posła do Parlamentu Europejskiego Tomasza Poręby.

Uczestnicy wycieczki zwiedzili Parlament Europejski, gdzie wzięli udział w otwarciu wystawy „Niedokończone Msze Wołyńskie”, która odbyła się z inicjatywy Europosła Tomasza Poręby. Podczas spotkania z Europosłem dowiedzieli się, na czym polega jego praca w Brukseli.

– Jestem bardzo zadowolony z otrzymanej nagrody, bardzo się cieszę, że Pan Poseł Tomasz Poręba ufundował taką nagrodę dla osób chcących upamiętnić Żołnierzy Wyklętych –powiedział Daniel Matuszek.

Podczas wycieczki goście Europosła mieli okazję zwiedzić stolicę Belgii wraz z jej głównymi zabytkami, do których należą m.in.: katedra św. Michała i Guduli, rynek Grand Place, a także słynna fontanna Manneken Pis. Nie obyło się także bez wspólnego oglądania zmagań piłkarzy na Mistrzostwach Świata w piłce nożnej pomiędzy Francją i Chorwacją oraz Belgią i Anglią.

– Cieszę się bardzo widząc młodzież, która w tak piękny sposób stara się upamiętnić historię naszej Ojczyzny. Jestem pewny, że dzięki tej nagrodzie zyskają oni impuls do dalszych działań, rozwoju własnego i całego regionu – powiedział Europoseł Tomasz Poręba.