Laureaci konkursów dzięki europosłowi Porębie zwiedzili Belgię

Na zaproszenie europosła Tomasza Poręby laureaci konkursów wiedzy o Unii Europejskiej, laureaci konkursów patriotycznych, zdobywca I miejsca w konkursie wiedzy o śp. Prezydencie Lechu Kaczyńskim, laureaci rodzinnego turnieju tenisa stołowego, zdobywca I miejsca w XV Mistrzostwach Podkarpacia Dzieci i Młodzieży w Karate Kyokushin oraz laureatka konkursu języka niemieckiego przyjechali na dwudniową wycieczkę do Belgii.

Laureaci odwiedzili Parlament Europejski, gdzie zapoznawali się z pracą i funkcjonowaniem instytucji unijnych. Podczas spotkania z europosłem Porębą dowiedzieli się także więcej na temat działalności parlamentarzystów.

W ramach wycieczki laureaci zwiedzili najważniejsze miejsca Brukseli, m.in. Starówkę i Atomium. Udali się także do Antwerpii.

„Bardzo się cieszę, że laureaci konkursów przyjechali do serca Wspólnoty. To właśnie w Brukseli zapadają kluczowe decyzje dla Polski i myślę, że możliwość zobaczenia tego miejsca z bliska stanowi cenne doświadczenie. Mam nadzieję, że ta wizyta będzie zachętą do pogłębiania europejskich zainteresowań laureatów” – mówi Poręba.