Laureaci konkursu historycznego organizowanego przez Europosła Tomasza Porębę wyjadą w nagrodę do Brukseli.

Dnia 5 kwietnia w Przemyślu, odbyło się uroczyste zakończenie konkursu „Jesteśmy Polakami – jesteśmy dumni” pod Patronatem Europosła Tomasza Poręby.W konkursie wzięło udział ponad 200 uczniów reprezentujących szkoły ponadgimnazjalne z Przemyśla, Jarosławia, Przeworska, Lubaczowa, oraz Łańcuta.

Warunkiem uczestnictwa było przesłanie pracy w postaci: eseju, plastycznej i filmowej przez pięcioosobowe zespoły reprezentujące daną szkołę.

Podczas spotkania z laureatami konkursu Poseł Poręba odpowiadał na pytania uczniów dotyczące swojej pracy w europarlamencie, oraz dotyczących szczegółów wycieczki do Brukseli, którą ufundował dla zwycięzców konkursu, którymi zostali uczniowie szkoły z Sieniawy.

Zwycięzcy konkursu wraz z opiekunem wyjadą na pięciodniową wycieczkę do Brukseli i Antwerpii na przełomie września i października, podczas której zwiedzą między innymi Europarlament.

Wyniki konkursu z podaniem najlepszych trzech prac:

I miejsce – Zespół Szkół w Sieniawie, zespół w składzie: Katarzyna Dominik, Paulina Kowal, Ewelina Paluch, Maria Pigan, Justyna Woś

II miejsce – Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Lubaczowie,
zespół w składzie: Agata Buczko, Piotr Burda, Dominika Kapel, Elżbieta Wiśniowska, Joanna wiśniowska

III miejsce – Zespół Szkół Usługowo-Hotelarskich i Gastronomicznych w Przemyślu,
zespół w składzie: Ewelina Dąbrowna, Ewelina Duniec, Monika Bocul, Beata Szczygielska, Klaudia Kot.