Linia kolejowa nie zostanie zlikwidowana!

PKP PLK podała ostateczną listę linii kolejowych, które zostaną zamknięte. Nie ma na niej fragmentu trakcji z Tarnobrzega przez Mielec do Dębicy. Na zmianę decyzji ws. linii L-25 wpłynęły deklaracje ze strony władz samorządowych o remoncie i przewoźników, którzy dalej chcą z niej skorzystać.

O decyzji PKP PLK poinformowali senator Władysław Ortyl i Tomasz Poręba. To właśnie oni jako pierwsi apelowali o pozostawienie linii i jej modernizacji.

Udało się zażegnać realne niebezpieczeństwo likwidacji tej linii dzięki obywatelskiej presji, jednomyślnemu stanowisku władz samorządowych oraz przewoźników kolejowych – czytamy w oświadczeniu obu polityków. – Uważamy, że teraz nadszedł czas, aby rozpocząć realne działania na rzecz szukania środków służących modernizacji tej linii. Apelowaliśmy o to wielokrotnie do władz wojewódzkich i samorządowych oraz parlamentarzystów, rządu. Dziś ponawiamy nasz apel uznając, że tylko ponad polityczne działanie może pomóc w znalezieniu środków na modernizację tej linii – napisano w oświadczeniu.

Władysław Ortyl i Tomasz Poręba zapowiedzieli zorganizowanie w tym celu specjalnej konferencji kolejowej, w której udział mają wziąć wszystkie strony zainteresowane remontem linii.

tl