Mielec czeka na nową halę sportową

Mielec czeka na nową halę sportową

Dobiegają końca prace wykończeniowe przy budowanej hali sportową w Mielcu.

Dziś postępy na hali sprawdzali parlamentarzyści: poseł do Parlamentu Europejskiego Tomasz Poręba oraz poseł na Sejm RP Fryderyk Kapinos.

Budowana hala sportowa zmienia się każdego dnia. W początkowych planach miała być oddana do użytku w lutym 2022 roku. Dziś ten termin jest zaplanowany na wrzesień. Inwestycja o powierzchni niemal 28 tys. m kw.

– Musimy się zastanowić, co by było gdybyśmy nie podjęli wtedy tej decyzji, ile dzisiaj kosztowałaby ta hala. Zdecydować się, to jedno, ale nadzorować inwestycje i dopilnować wszystkiego to też wielka sztuka, dlatego chciałbym tutaj podziękować pani dyrektor. Jestem pod wielkim wrażeniem obiektu, niech ta inwestycja służy mieszkańcom nie tylko naszego miasta, ale też całego powiatu. Mam nadzieję, że dla wszystkich znajdzie się tu miejsce. To będzie bardzo dobre miejsce także dla naszych dzieci czy wnuków. – powiedział poseł na Sejm RP Fryderyk Kapinos.

Nowy obiekt MOSiR w Mielcu to hala widowiskowo-sportowa dla ponad 3000 widzów, hala treningowa, sala rozgrzewkowa oraz część z 25-metrowym basenem, widownią dla 400 osób i strefą SPA.

– To będzie duma dla naszego miasta. Chciałbym podkreślić, że to właśnie na tę halę udało się wygospodarować z Ministerstwa Sportu, największą w ówczesnym czasie dotacje, w kwocie 30 milionów złotych. W tym samym czasie, udało się wybudować podgrzewaną płytę, bez której nie byłaby możliwa ekstraklasa. Jestem bardzo zadowolony i pod wielkim wrażeniem tego obiektu. To jest obiekt, który będzie służył mieszkańcom przez dziesiątki lat. To jest nasza wizytówka, a przy okazji dowód na to, że można coś tak wspaniałego wybudować razem, wspólnie. O to w tym wszystkim chodzi, żeby takie obiekty budować, i żeby takie miejsca mogły służyć dzieciom i mieszkańcom w przyszłości. – podsumował poseł do Parlamentu Europejskiego Tomasz Poręba.

Koszt wszystkich prac to 145 milionów złotych. Ponad 35 milionów to dofinansowanie z Ministerstwa Sportu. Reszta pochodzi między innymi z budżetu miasta.

Źródło: www.hej.mielec.pl