Ministerstwo Środowiska w piśmie do europosła Poręby oficjalnie potwierdza: będzie kontrola zanieczyszczenia powietrza w Mielcu

W dniu dzisiejszym ministerstwo środowiska w piśmie do Tomasza Poręby oficjalnie potwierdziło, że sprawa zanieczyszczenia powietrza w Mielcu trafiła do Głównego Inspektora Ochrony Środowiska, który wkrótce przeprowadzi w mieście kompleksową i wnikliwą kontrolę skali zanieczyszczeń. To efekt interwencji europosła Poręby w ministerstwie środowiska.

Pismo ministra środowiska potwierdza decyzję podjętą w tej sprawie podczas ubiegłotygodniowego spotkania z wiceministrem środowiska, pełnomocnikiem rządu ds. polityki klimatycznej Pawłem Sałkiem i Agnieszką Sosnowską, dyrektor departamentu ochrony powietrza i klimatu.

„Ministerstwo Środowiska podchodzi do tej sprawy niezwykle poważnie. Zarówno podczas spotkania z ministrem Sałkiem jak i w dzisiejszej odpowiedzi ministerstwa zostałem zapewniony, że sprawa zostanie bardzo wnikliwie i rzetelnie zbadana. W najbliższym czasie Główny Inspektor Ochrony Środowiska ma przeprowadzić w Mielcu kontrolę poziomu zanieczyszczeń, której celem będzie nie tylko ocena skali zanieczyszczeń, ale również kontakt ze wszystkimi zainteresowanymi stronami i podjęcie skutecznych działań, które poprawią jakość powietrza w mieście” – mówi Tomasz Poręba.

W przyszłym tygodniu w biurze europosła Tomasza Poręby w Mielcu odbędzie się także spotkanie w tej sprawie z udziałem przedstawicieli firm ze strefy ekonomicznej, władz samorządowych województwa, miasta i powiatu oraz mieszkańców.