Młoda artystka z Krosna w nagrodę pojedzie do Brukseli !

W dniu 22.10.2012 r. w sali Biura Wystaw Artystycznych w Krośnie miał miejsce finał i rozstrzygnięcie Konkursu Plastycznego o Unii Europejskiej pod tytułem

„PODKARPACIE – NASZ DAR DLA UNII EUROPEJSKIEJ”.

Konkurs był skierowany do uczniów Liceum Plastycznego im. Tadeusza Brzozowskiego w Krośnie. Patronat honorowy nad konkursem objęli Europoseł Tomasz Poręba oraz Poseł Piotr Babinetz, którzy również ufundowali nagrody dla trójki zwycięzców.

Główną nagrodę – wyjazd na wycieczkę do Brukseli – otrzymała Adrianna Barańska, uczennica klasy III Liceum Plastycznego. W zastępstwie Posła do Parlamentu Europejskiego Tomasza Poręby, nagrodę wręczył jego asystent Łukasz Kwolek.

Drugie miejsce w konkursie zajęła Monika Janowiec z klasy II Liceum Plastycznego, a trzecie miejsce przypadło dla Amadeusza Ceynowa z klasy IV Liceum Plastycznego.

Dla osób z miejsc drugiego i trzeciego nagrody rzeczowe w postaci kompletnych zestawów malarskich dla młodych plastyków ufundował i wręczył Poseł Piotr Babinetz. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali okolicznościowe listy gratulacyjne z rąk Posła Piotra Babinetza, a zwycięska trójka otrzymała dyplomy. W konkursie uczestniczyło 49 uczniów Liceum Plastycznego.

Wszystkie prace są wystawione i można je oglądać do dnia 10.11.2012 r. w Biurze Wystaw Artystycznych przy ul. Kolejowej w Krośnie.

Pomysłodawcą i współorganizatorem konkursu było FORUM MŁODYH Prawa i Sprawiedliwości w Krośnie. Uroczystość prowadzili Przewodniczący FORUM MŁODYCH PIS w Krośnie Marcin Józefowicz oraz Dyrektor Liceum Plastycznego Zbigniew Gleń. Obecna była również Przewodnicząca Jury, Pani Dyrektor Maria Jurkowska oraz Magdalena Wójcik z Forum Młodych PIS w Krośnie.

I miejsce : Adrianna Barańska – klasa III,

II miejsce : Monika Janowiec – klasa II,

III miejsce : Amadeusz Ceynowa – klasa IV.