Młodzież z Mielca z wizytą w Brukseli

W dniach 8-13 lipca 2018 r. uczestnicy biegów „Tropem Wilczym” i „Mielecka Dycha z Joy Fitness” oraz młodzież z klubu sportowego „Gryf” wzięli udział w wycieczce do Brukseli na zaproszenie Europosła Tomasza Poręby.

Uczestnicy wycieczki zwiedzili Parlament Europejski, gdzie wzięli udział w otwarciu wystawy „Niedokończone Msze Wołyńskie”, która odbyła się z inicjatywy Europosła Tomasza Poręby. Podczas spotkania z Europosłem dowiedzieli się, na czym polega jego praca w Brukseli.

– Wycieczka, którą wylosowałam to była najpiękniejsza nagroda. Nie spodziewałam się takiego zakończenia biegu – a był dla mnie osobiście bardzo ciężki. Taki rodzaj nagrody, którą może wygrać każdy zawodnik biegu i ten lepszy i ten słabszy jest bardzo trafny. Zwiedzanie Parlamentu i spotkanie z Europosłem Porębą przebiegło w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze – powiedziała Elżbieta Hałdaś.

Podczas pobytu goście Europosła mieli okazję zwiedzić stolicę Belgii wraz z jej głównymi atrakcjami m.in.: katedrę św. Michała i Guduli, Grand Place, a także słynną fontannę Manneken Pis. Nie obyło się także bez wspólnego oglądania zmagań piłkarzy na Mistrzostwach Świata w piłce nożnej pomiędzy Francją i Chorwacją oraz Belgią i Anglią.

– Wycieczka była świetną nagrodą. Dzięki temu mieliśmy możliwość zobaczenia pięknego miasta. Taka nagroda daje motywację do dalszego treningu – powiedział Daniel Rydzowski.

– Jestem dumny mogąc gościć w Brukseli taką młodzież. To bardzo ważne, aby propagować zdrowy, sportowy tryb życia, a młodzież z Mielca jest tego świetnym przykładem. Jestem pewien, że dzięki tej wycieczce będą mieli motywację do dalszej pracy – powiedział Tomasz Poręba.