Nagrody dla laureatów konkursu matematycznego w Krośnie wręczone

         W czwartek 17 maja 2012 r. Poseł do Parlamentu Europejskiego Tomasz Poręba odwiedził  Krosno  i nagradzał młodzież z miasta Krosna oraz powiatu krośnieńskiego w konkursie matematycznym. W Miejskim Zespole Szkół nr 1 w Krośnie przy ulicy J.i S.Magurów 1 odbyła się uroczysta Gala Matematyki połączona z podsumowaniem wyników oraz wręczeniem nagród w V Krośnieńskim Konkursie Matematycznym dla uczniów szkół krośnieńskich i powiatu krośnieńskiego. Konkurs był podzielony na dwa etapy. W sumie wzięło w nim udział 721 uczniów.

          Laureaci poszczególnych poziomów konkursu otrzymali nagrody od Europosła Tomasza Poręby, Posła na Sejm RP Piotra Babinetza oraz Prezydenta Miasta Krosna Bronisława Barana. Główne nagrody w konkursie, czyli bilety na kilkudniową wycieczkę do Brukseli ufundowane przez Europosła Tomasza Porębe otrzymała czwórka laureatów w kategoriach I, II i III gimnazjum. Zwycięzcy to:

I klasa gimnazjum:

–  Damian Kustroń z Gimnazjum nr 1 w Krośnie, (nauczyciel-opiekun: Agata Głowacka)

II klasa gimnazjum :

–  Filip Sawicki z Gimnazjum nr 2 w Krośnie, (nauczyciel-opiekun: Ewelina Śliż)

III klasa gimnazjum, dwoje laureatów:

– Natalia Pham z Gimnazjum nr 3 w Krośnie, (nauczyciel-opiekun: Agnieszka Oczoś)

– Łukasz Stępień z Gimnazjum nr 4 w Krośnie, (nauczyciel-opiekun: Aurelia Bajger)

Poseł na Sejm RP Piotr Babinetz ufundował dla czwórki uczniów z pierwszych miejsc w kategorii szkół podstawowych wielofunkcyjne kalkulatory. Dla pozostałych finalistów  nagrody w postaci książek wręczał Prezydent Bronisław Baran. Wszyscy finaliści otrzymali okolicznościowe dyplomy.

Do Brukseli została również zaproszona pani Ewelina Śliż – koordynator konkursu.