Nie zgadzamy się z założeniami projektu C40

Nie zgadzamy się z założeniami projektu C40

– Od dłuższego czasu zastanawiamy się, jaki jest program Platformy Obywatelskiej. Od pewnego czasu pojawiają się w mediach pewne zarysy tego programu – mówią o nich politycy PO. Program PO to ograniczenie dostępu do żywności i mięsa – mówił Rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Rafał Bochenek podczas konferencji w Warszawie.

W dostępnych źródłach odnoszących się projektu C40 można znaleźć wytyczne dotyczące celów ograniczenia konsumpcji. W zakresie diety zaleca się, aby na osobę przypadało rocznie 16 kg mięsa (w Polsce obecnie jest to ok. 70 kg) i 90 kg nabiału. Ponadto po drogach powinno jeździć mniej samochodów. Tylko 190 na każde 1000 osób.

Wśród pozostałych zaleceń znajdziemy liczbę rekomendowanych podróży wakacyjnych samolotem. Jedna osoba powinna podróżować maksymalnie raz na dwa lata na odległości nie większej niż 1500 km w jedną stronę. Wszystkie te zalecenia są znane od lat.

– Te rozwiązania chce forsować Rafał Trzaskowski w Warszawie i jednocześnie zaznacza, że łatwiej będzie to wprowadzić, gdy będą rządzić. Rozwiązania z Pakietu Fit for 55 będą miały wpływ na rolnictwo oraz na wolność przemieszczania się. My, jako Prawo i Sprawiedliwość jesteśmy gwarantem tego, że te szaleńcze ideologie nie będą w Polsce nigdy wprowadzone – dodał.

– Zapowiedzi liderów PO nie są żartami – oni chcą nam mówić, co mamy jeść i jak się ubierać. Politycy PO chcą zabrać nam poczucie wolności. Warto to poprzeć takimi faktami, jak głosowania polityków PO w Parlamencie Europejskim w sprawie Pakietu Fit for 55. Jeżeli rozwiązania z Pakietu Fit for 55 zostaną wprowadzone, to trzeba liczyć się z tym, że dojdzie do spowolnienia gospodarczego. To jest realna stawka najbliższych wyborów. Prawo i Sprawiedliwość nigdy tych rozwiązań nie poprze – poinformował podczas konferencji Europoseł Tomasz Poręba.

Źródło: https://pis.org.pl/