Niespodzianka w Kolbuszowej: Nie trzech, a pięciu laureatów konkursu pojedzie do Brukseli

W Kolbuszowej rozdano nagrody w ramach rozstrzygnięcia konkursu „ Wiedzy o Unii Europejskiej”. Pięciu laureatów zostało nagrodzonych na spotkaniu z eurodeputowanym Tomaszem Porębą, posłem Zbigniewem Chmielowcem oraz starostą kolbuszowskim Józefem Kardysiem, którzy objęli patronat nad tym wydarzeniem. Konkurs odbył się w II etapach. Wewnętrzny etap zweryfikował czołówkę liczącą 15 osób, która następnie przystąpiła do 60 min testu wiedzy z zakresu integracji europejskiej, zasad funkcjonowania najważniejszych instytucji UE i historii Wspólnoty.

W trakcie uroczystego rozdania nagród organizatorzy zwrócili uwagę na zaciętą walkę o trzecią lokatę, która rozstrzygnęła się dopiero w specjalnej dogrywce rozegranej pomiędzy trzema uczestnikami konkursu. Eurodeputowany Tomasz Poręba doceniając zaangożowanie uczestników niespodziewanie wręczył kolejne dwa bilety do Brukseli. W ten sposób z powiatu kolbuszowskiego już nie trójka, a piątka w lutym wyjedzie do Brukseli. Pozostałe 10 wyróżnionych osób również otrzymało upominki rzeczowe oraz dyplomy.

Laureatami Konkursu wiedzy o UE zostali:

I Miejsce: Bartosz Posłuszny – uczeń Liceum Ogólnokształcącego w Kolbuszowej

II Miejsce: Kinga Hodór – uczennica Liceum Ogólnokształcącego w Kolbuszowej

III Miejsce: Łukasz Rozmus – uczeń Zespołu Szkół Technicznych w Kolbuszowej

IV Miejsce: Kinga Procek – uczennica Liceum Ogólnokształcącego w Kolbuszowej

V Miejsce: Karolina Fieluba – uczennica Liceum Ogólnokształcącego w Kolbuszowej

– Wierzę, że dzięki temu konkursowi kolbuszowska młodzież jeszce bardziej zapoznała sie z zsadami funkcjonowania Unii Europejskiej. Cieszę się, że zwycięzców będe mógł gościć w Brukseli, gdzie bedą mogli oni zobaczyc z bliska funkcjonowanie Parlamentu Europejskiego oraz zwiedzić stolicę Europy -powiedział europoseł Tomasz Poręba.