Nowy wygląd strony Parlamentu Europejskiego

Strona Palramentu Europejskiego jest wizualnie zmieniona, unowocześniona i wyposażona w nowe narzędzia. Dzięki temu strona PE jest łatwiejsza w obsłudze. Jednocześnie nie zmienia się jej zawartość, nadal można będzie tam znaleźć wszystkie niezbędne informacje.

Oprócz zawartości zachowano też strukturę strony, dzięki czemu użytkownicy nie będą czuli się zagubieni i łatwiej będą się mogli po niej poruszać. Uproszczono jednak nawigację, tak by do potrzebnych informacji można było dotrzeć szybciej. Np. założone zostały osobne zakładki na temat posiedzeń plenarnych, komisji i delegacji.

Wprowadzono też szereg ulepszeń. W odpowiedzi na prośby użytkowników pierwsza strona służy jako odnośnik do innych części – tu szybko będzie można znaleźć wszystkie niezbędne linki. Poniżej dodano najnowsze wiadomości, reportaże wideo i aktualności z portali społecznościowych. Dzięki zmianom łatwiej będzie też odnaleźć poszczególnych europosłów.

Kolejną dużą zmianą jest zakładka EPTV czyli telewizji internetowej Parlamentu. Tu oprócz reportaży EuroparlTV można też znaleźć wszystkie transmisje na żywo, m.in. posiedzeń plenarnych czy spotkań komisji.

To jednak nie koniec zmian. W najbliższym czasie zobaczycie kolejne. Celem jest stworzenie strony, która będzie lepiej odpowiadała na oczekiwania użytkowników i ułatwiała internetowy kontakt z Parlamentem.