Olga Styczek pojedzie dzięki europosłowi Porębie do Szkocji

Uczennica Gimnazjum nr 2 w Mielcu z rąk europosła Tomasza Poręby otrzymała bilet do Szkocji w ramach nagrody za zwycięstwo w konkursie „SCOT-POL-AND TEENS”. Wyjazd już za kilka dni.

W miniony wtorek w Gimnazjum nr 2 w Mielcu odbyło się podsumowanie konkursu „SCOT-POL-AND TEENS” zorganizowanego przez nauczycieli tej szkoły. Konkurs, do którego przystąpiło 22 gimnazjalistów, składał się z trzech etapów. Do ostatniego etapu przeszło 5 uczniów, których zadaniem było przygotowanie i przedstawienie w języku angielskim prezentacji pt. „Gim2-Mielec i Podkarpacie”. Prezentacje oceniane były pod względem: poprawności językowej, atrakcyjności i estetyki, autoprezentacji, oraz oryginalności i kreatywności. Laureatką konkursu została uczennica klasy trzeciej Olga Stryczek. Zwyciężczyni odebrała nagrodę główną z rąk fundatora europosła Tomasza Poręby. Nagroda obejmuje dziewięciodniowy wyjazd do Szkocji organizowany dla uczniów gimnazjum w terminie 09 – 17 marca br. w ramach projektu edukacyjnego.

– Jestem bardzo szczęśliwa z wygrania głównej nagrody w konkursie „Scot-Pol-And-Teens”, którą jest wycieczka do Anglii i Szkocji. Jestem pewna, że taki wyjazd pomoże mi w kształceniu dalszych sprawności językowych, teraz także poprzez kontakt z osobami na co dzień posługującymi się językiem angielskim. Będzie to również doskonała okazja do zwiedzenia kilku najznakomitszych zabytków Wielkiej Brytanii oraz bliższego poznania brytyjskiej kultury. Dziękuję raz jeszcze organizatorom konkursu oraz fundatorowi nagrody – panu posłowi Tomaszowi Porębie” – powiedziała laureatka konkursu Olga Stryczek.

W konkursie wyróżnieni zostali również: Patrycja Lasek, Jakub Karwacki, Marcelina Kolbusz oraz Bartosza Kaźmierski. Uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez dyrektora szkoły oraz wydawnictwo Longman.

– Bardzo się cieszę, że mogłem ufundować tę nagrodę. Od początku swojej działalności jak tylko najlepiej potrafię wspieram i promuję młodych ludzi z całego Podkarpacia. Konkursy, staże i różnego rodzaju turnieje mają na celu mobilizowanie młodzieży do podnoszenia swoich kwalifikacji i zdobywania wiedzy. Najlepsi wyjeżdżają do Brukseli lub, jak to ma miejsce w przypadku Olgi, do Szkocji. Wszyscy oni po powrocie do Polski są bogatsi o wiele nowych doświadczeń, które często mają wpływ na ich dalszy rozwój – powiedział europoseł Tomasz Poręba.

Jak podkreśla nauczycielka języka angielskiego w Gimnazjum nr 2 Anna Mądry takie wyjazdy do Wielkiej Brytanii organizowane są od 5 lat. – W tym roku szkolnym ideą nauczycieli było stworzenie szansy na wyjazd uczniom, którzy do tej pory nie mieli możliwości wyjazdu do krajów Zjednoczonego Królestwa a wyróżniają się wiedzą z języka angielskiego – powiedziała Anna Mądry.

– Kiedy ja byłam uczennicą liceum, moja szkoła dała mi szansę wyjazdu do Anglii i to wpłynęło na moją karierę zawodową. Mamy nadzieję, że podejmowanie takich działań wpłynie pozytywnie na przyszłość naszych uczniów Bardzo cieszymy się, że mogliśmy liczyć na pomoc europosła Tomasza Poręby i mamy nadzieję, że ten konkurs i spotkanie to dobry początek naszej dalszej współpracy – dodała Barbara Tylec również ucząca języka angielskiego w Gimnazjum nr 2.