Oświadczenie Europosła Tomasza Poręby

Kilka dni temu został rozstrzygnięty przetarg na budowę hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mielcu. Oznacza to, że jesteśmy coraz bliżej realizacji tej historycznej dla naszego miasta inwestycji.

Chciałbym z całą mocą podkreślić, że spełnienie tego wielkiego sportowego marzenia miasta Mielca nie byłoby możliwe bez ogromnego wsparcia ze strony ministerstwa sportu. Podczas moich spotkań z ministrem Stawiarskim wielokrotnie podkreślałem, że Mielec zasługuje na halę sportową na miarę XXI wieku. Dziś dzięki olbrzymiemu wsparciu z budżetu państwa w wysokości 30 mln zł jesteśmy na pewno bliżej osiągnięcia tego celu. Choć wielu w to nie wierzyło, udało się nie tylko zorganizować środki zewnętrzne, pochodzące spoza budżetu miasta, ale także rozstrzygnąć długo oczekiwany przetarg.

Tak ogromne wsparcie to również efekt bardzo dobrej współpracy władz miasta z przedstawicielami ministerstwa sportu, która umożliwiła bardzo sprawne przeprowadzenie wszystkich formalności niezbędnych do pozytywnego rozpatrzenia naszej inwestycji. Wierzę, że nowa hala sportowa będzie miejscem częstej sportowej aktywności mieleckich dzieci i młodzieży. Bez wątpienia przysłuży się także rozwojowi indywidualnych i zespołowych sportów w mieście oraz będzie wreszcie profesjonalnym miejscem dla rozgrywania spotkań drużyn piłki ręcznej, siatkowej i futsalu. Liczę, że dzięki temu i te dyscypliny sportowe będą odnosić w przyszłości duże sukcesy sportowe budując przyjazny sportowi wizerunek miasta.

Chciałbym przypomnieć, że hala sportowa to nie jedyne przedsięwzięcie, które dzięki przychylności ministerstwa sportu jest realizowane na terenie Mielca. W ostatnim czasie udało nam się również pozyskać środki na podgrzewaną płytę stadionu miejskiego. Dzięki temu spełniał on będzie w przyszłości wszystkie parametry wymagane do gry zespołu Stali Mielec, miejmy nadzieję, w najwyższej klasie rozgrywek piłkarskich.