Otwarcie biura w Gorzycach

Trójka podkarpackich parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości – poseł Józefa Hrynkiewicz, sanator Janina Sagatowska i europoseł Tomasz Poręba – otworzyła kolejną filialną placówkę terenową, tym razem w Gorzycach. Uroczyste otwarcie biura poselsko-senatorskiego odbyło się w niedzielę przy ul. 11 listopada 12. Parlamentarzyści spotkali się również z władzami i mieszkańcami gminy, by w trakcie dyskusji przedstawić bieżącą sytuację w kraju i za granicą.

Europoseł Tomasz Poręba odniósł się do jakości, a przede wszystkim skuteczności prowadzenia polityki zagranicznej przez obecny rząd. „Powtarzam to cały czas, że nasza unijna prezydencja to prezydencja straconych szans. Nie podjęliśmy żadnych ważnych tematów z punktu widzenia interesów kraju. Mówię tu o dopłatach dla rolników, o gazociągu północnym, o promocji euroregionu Karpat. Tego rząd Donalda Tuska w ogóle nie podnosił” – przekazywał eurodeputowany. Poręba poinformował też zebranych, jakie zagrożenie niesie ze sobą porozumienie ACTA oraz nad czym tak naprawdę głosował w tej sprawie Parlament Europejski.„Parlament Europejski przyjął niewiążącą rezolucję dotyczącą stanu negocjacji nad ACTA. Głosowanie za nią europosłów PiS nie oznaczało w żaden sposób Tak dla ACTA. Procedura legislacyjna w PE nie była wówczas i nie jest do dzisiaj otwarta. 29 lutego 2012 będzie miała miejsce pierwsza wymiana poglądów w tej sprawie na forum Komisji Handlu Międzynarodowego PE. To będzie pierwsza wymiana zdań w sprawie ostatecznego stanowiska Parlamentu wobec ratyfikacji – powiedział.

Natomiast prof. Józefa Hrynkiewicz odniosła się do zamieszania jakie panuje w służbie zdrowia w związku z nową listą leków refundowanych i chaosem mającym miejsce na początku roku. Poseł poruszyła też kwestie naliczania obecnych i przyszłych emerytur. Jak zaznaczyła dzisiejsi 30-latkowie są w gorszej sytuacji niż aktualni emeryci jeżeli chodzi o wysokość przyszłego świadczenia emerytalnego, a to ze względu na zmniejszenie składki odprowadzanej do OFE kosztem łatania dziury budżetowej. Prof. Hrynkiewicz przedstawiała obecnym na sali jakie działania podejmują parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości, by TV Trwam i Radio Maryja otrzymały koncesję na nadawanie na multipleksie.

Senator Janina Sagatowska zachęcała do aktywnego udziału w życiu społecznym. „Od każdego z nas zależy jak wygląda życie w naszych miejscowościach. Im większa aktywność obywateli, tym więcej można zdziałać. Spotykajmy się, rozmawiajmy, działajmy wspólnie, bo to jest najlepszy sposób, aby poprawić istniejącą sytuację. Może nie wszystko zależy od nas, może pewnych rzeczy nie możemy przeskoczyć, ale poprzez wspólne działanie pokażmy, że nam zależy, że tych rzeczy się dopominamy” – mówiła sanator odnosząc się m. in. do zbierania podpisów pod wnioskiem o referendum w sprawie podniesienia wieku emerytalnego.

Gorzyce to kolejna miejscowość powiatu tarnobrzeskiego, w której wspomniana trójka parlamentarzystów wspólnie prowadzi swoje biuro, na początku stycznia otwarto filię w Tarnobrzegu. Parlamentarzyści zadeklarowali, że będą pełnić stałe dyżury w gorzyckim biurze. Senator Sagatowska będzie w nim w co drugi wtorek. Opiekunem biura jest pełnomocnik PiS w gminie Gorzyce Krzysztof Laskowski.