Parlament Europejski bliżej Rymanowa

Europoseł Tomasz Poręba w ubiegła sobotę otworzył swoje biuro w Rymanowie. Dlaczego tam? – Chcemy ułatwić kontakt z mieszkańcami. W Krośnie jest już biuro poselsko – senatorskie PiS przez które można się ze mną skontaktować – odpowiada Tomasz Poręba – w Sanoku też jest biuro PiS przez które można nawiązać kontakt.

Wybrałem Rymanów, jako takie miejsce pomiędzy Krosnem i Sanokiem – dodał. Podczas otwarcia biura poseł zaprezetował „Kurier Podkarpacki Europa” – pismo informacyjne, które wydaje i finansuje.

Przy pomocy „Kuriera” będzie informował o działaniach PiS w regionie i w Parlamencie Europejskim. Ze względu na wielkość okręgu i jednak znaczne odległości miedzy podkarpaciem, a siedzibą PE europosła praktycznie nie będzie można spotkać w biurze. – Dyżury będę sprawował tylko sporadycznie, przy okazji pobytu na Podkarpaciu. Zawsze będziemy wcześniej o tym informować – zapowiada europoseł. Biuro będzie zatem „skrzynką kontaktową”.

Jednocześnie, jak dodaje poseł Piotr Babinetz, dzięki powstaniu tego biura mieszkańcy Rymanowa i okolic będą mogli łatwiej nawiązać kontakt także z innymi parlamentarzystami PiS z regionu. Już w chwili otwarcia Tomaszowi Porębie zgłoszono pierwsze trudności, np. kłopoty organizacji pozarządowych z Rymanowa związane z  pozyskiwaniem unijnych środków. Podczas konferencji prasowej Tomasz Poręba podkreslał jak wazne jest aby polski głos był słyszalny w Europie. Podkreślał, że dyplomacja rosyjska jest aktywna np. w sprawie gazociągu północnego, a polska strona niestety milczy.

Wieczorem eurodeputowany uczestniczył w corocznym spotkaniu opłatkowym członków i sympatyków PiS, zorganizowanym w Domu Ludowym w dzielnicy Białobrzegi w Krośnie.

Piotr Dymiński