PiS będzie demonstrował w Brukseli w obronie telewizji Trwam.

W dniu 5 czerwca w godz. od 09:00 do 11:00 w Brukseli, przed Parlamentem Europejskim z inicjatywy europosłów i posłów Prawa i Sprawiedliwości, odbędzie się manifestacja w obronie Telewizji Trwam, pluralizmu mediów i wolności słowa w Polsce.

Odrzucenie przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji, przed zakończeniem procedury odwoławczej, wniosku fundacji Lux Veritatis o przyznanie miejsca Telewizji Trwam na cyfrowym multipleksie łamie prawo polskie i regulacje europejskie, które mówią, że „zarządzanie częstotliwościami i przyznawanie prawa do korzystania z nich powinno się dokonywać w oparciu o obiektywne, przejrzyste, niedyskryminujące i proporcjonalne kryteria i otwarte procedury”.

Jednym z głównych zadań Parlamentu Europejskiego jest występowanie w obronie przestrzegania praw człowieka w tym wolności słowa, którą łamie decyzja Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Dyskryminacja jedynej polskiej telewizji katolickiej jest przecież równoznaczna z dyskryminacją katolickiej większości polskiego społeczeństwa.

Manifestacja organizowana w Brukseli przed Parlamentem Europejskim ma zwrócić uwagę państw, obywateli i instytucji Unii Europejskiej na ten szczególny przypadek łamania praw obywatelskich w Polsce.

Inicjatorami manifestacji są europosłowie: Tomasz Poręba i Ryszard Czarnecki oraz poseł na Sejm Andrzej Jaworski, prezes Fundacji Stocznia Gdańska.

Bruksela, 28 kwietnia 2012