PO chce ograniczać prawa obywateli

PO chce ograniczać prawa obywateli

Ruszamy z akcją informacyjną o tym, jaki jest naprawdę program Platformy Obywatelskiej; chcemy, żeby Polacy wiedzieli jaka jest różnica między PiS i PO – zapowiedzieli politycy Prawa i Sprawiedliwości.

Jak podkreślił europoseł PiS Tomasz Poręba, stawka tych wyborów będzie dotyczyć wolności każdego z nas. Jako przykład wskazano stolicę. „Rafał Trzaskowski postanowił, że Warszawa będzie poligonem doświadczalnym dla radykalnych, lewicowych pomysłów” – podkreślił poseł Paweł Lisiecki.

Od wielu tygodni rozmawiamy z Polakami i mówimy o tym, jaka jest stawka tych wyborów. Stawka wyborów, która ma duży wymiar wolnościowy. To tak naprawdę stawka wyborów, która będzie dotyczyć wolności każdego z nas, każdego Polaka – podkreślił europoseł Tomasz Poręba.

Każdy ma prawo do własnego wyboru. Niestety są formacje polityczne, PO i Rafał Trzaskowski, prominentny polityk Platformy, która chce, który chce tę wolność nam zabrać. Nie boję się tego słowa i nie boję się takich zdań – powiedział polityk.

W tym kontekście podkreślił, że propozycje stowarzyszenia miast C40, do którego należy Warszawa, zabierają ludziom wolność.

Mówią jak mamy żyć, jak mamy się ubierać, ile razy mamy jeździć na wakacje, co mamy jeść. To jest też program PO, który musi być bardzo mocno i szeroko przekazany opinii publicznej i my to będziemy robić – mówił Tomasz Poręba.

Ruszamy z akcją informacyjną o tym, jaki jest naprawdę program PO (…) to propozycje, które zmierzają do tego, żeby zabrać Polkom i Polakom wolność. O tym będziemy informować w mediach i na spotkaniach. Po to, żeby Polacy wiedzieli, jaka jest różnica między PiS i PO – dodał Europoseł.

Rafał Trzaskowski zrobił sobie z Warszawy poligon doświadczalny. Transport indywidualny w stolicy jest mocno ograniczany. Postulat C40 jest powoli realizowany chociażby poprzez ograniczanie miejsc parkingowych. Pan Trzaskowski chce znacząco ograniczyć liczbę kierowców w Warszawie. Coraz częściej ludzie meldują się poza miastem, aby unikać ograniczeń. Prezydent miasta, zamiast zadbać o infrastrukturę – wprowadza tylko ograniczenia i negatywne rozwiązania – poinformował Poseł Paweł Lisiecki.

Źródło: https://pis.org.pl/