Po chwilowej mobilizacji partii Tuska, sondaże wracają do normy. PiS daleko przed Platformą

Gdyby teraz odbywały się wybory parlamentarne na PiS zagłosowałoby 32 proc. ankietowanych. Platforma Obywatelska mogłaby liczyć na 24 proc. poparcia. Do Sejmu weszłyby jeszcze tylko trzy ugrupowania: SLD, Twój Ruch i PSL – wynika z najnowszego sondażu poparcia dla partii politycznych Millward Brown S.A dla „Faktów” TVN.

Na partię Jarosława Kaczyńskiego zagłosowałoby 32 proc. ankietowanych, czyli o 1 punkt procentowy więcej niż w grudniowym badaniu. Platforma Obywatelska (24 proc.) w porównaniu do poprzedniego sondażu zanotowała 1 punkt procentowy spadku.

SLD, Twój Ruch i PSL w Sejmie
W Sejmie znalazłoby się również SLD z niezmiennym od poprzednich badań 10 proc. poparciem, Twój Ruch, na który chce oddać swój głos 7 proc. ankietowanych, czyli o 1 punkt proc. więcej niż w grudniowym badaniu oraz PSL (7 proc. ), które zanotowało 2 proc. wzrost poparcia.

Sondaż dla „Faktów” TVN został zrealizowany przez Millward Brown S.A. w dniach 24-26 stycznia 2014 r. na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie telefonów stacjonarnych i komórkowych, wśród 1006 dorosłych respondentów.

mall/TVN24