Posłowie PiS: marszałek Karapyta powinien iść na urlop

Na dzisiejszej konferencji Prawa i Sprawiedliwości, posłowie tej partii zaapelowali do marszałka województwa, aby poszedł na urlop. Apel skierowany to marszałka to odzew na działania CBA w urzędzie.

– Jesteśmy zaniepokojeni tym, co dzieje się wokół marszałka i urzędu – argumentował Tomasz Poręba, eurodeputowany PiS. – Uważamy, że marszałek Mirosław Karapyta powinien zaprzestać publicznej działalności, czyli na przykład iść na urlop, a swoje obowiązki przekazać zastępcy. Apelujemy również do służb, aby szybko wyjaśniły tę sprawę, bo źle wpływa ona na wizerunek Podkarpacia.

Posłowie odnieśli się też do sprawy powstania nowego klubu radnych w sejmiku województwa, czyli klubu Prawicy Rzeczypospolitej, który założyło trzech radnych.

– Ci radni startowali z list naszej partii do sejmiku, a teraz zakładają własny klub, który ma na celu osłabić pozycję klubu PiS, a wzmocnić koalicję rządzącą – twierdzi poseł Poręba. – Dla takich ludzi miejsc na naszych listach wyborczych nie będzie – oświadczył poseł.

Posłowie wyrazili też zaniepokojenie brakiem prac, jak twierdzą, zarządu województwa nad strategią rozwoju regionu na lata 2014-2020.

– Do tej pory nie było konsultacji w tej sprawie z samorządami, założeń do regionalnego Programu Operacyjnego prawie nie ma, a te które są należy totalnie skrytykować – ocenia poseł Stanisław Ożóg. – Ta sprawa jest pilna, a zarząd nie robi nic.