Ruszyła budowa kompleksu sportowego

Zgodnie z zapowiedziami, rusza budowa kompleksu sportowego w gminie Tuszów Narodowy. Kompleks będzie pełnił również rolę bazy treningowej PGE FKS Stali Mielec.

Na specjalnie zwołanej dziś konferencji prasowej poinformowano o rozpoczęciu budowy nowego kompleksu sportowego w Tuszowie Narodowym, który będzie służyć zarówno mieszkańcom gminy jak i piłkarzom mieleckiej Stali. Symboliczną pierwszą łopatę wbili wójt gminy Tuszów Narodowy Andrzej Głaz, Poseł do Parlamentu Europejskiego Tomasz Poręba oraz wiceminister sportu Jacek Osuch.

– Zgodnie z zapowiedziami rozpoczynamy dziś budowę kompleksu sportowego w Tuszowie Narodowym, projektu, którego partnerem jest Stal Mielec. Obiekt będzie służył nie tylko piłkarzom, ale również mieszkańcom całej gminy. Będzie to nowoczesny kompleks składający się z pełnowymiarowych boisk piłkarskich, z nawierzchnia sztuczną i naturalną, w tym jedno z podgrzewaną murawą. W kolejnych etapach przewidujemy powstanie boisk typu orlik, kortów tenisowych i infrastruktury niezbędnej do funkcjonowania obiektu jak parkingi, szatnie czy budynki sanitarne. Przypominam, że projekt uzyskał dofinansowanie z ministerstwa sportu. Chciałbym podziękować Panu Ministrowi Osuchowi za wsparcie, a Wójtowi Andrzejowi Głazowi za zrozumienie, pomoc i ekspresową realizację – powiedział Tomasz Poręba.

– Ogromnie się cieszę, że tak nowoczesny projekt powstaje w naszej gminie. Cieszę się również z uzyskanego dofinansowania. Bez pomocy europosła Tomasza Poręby byłoby to niezwykle trudne. Mogę zapewnić, że ten obiekt będzie otwarty nie tylko dla mieszkańców naszej gminy, ale również całego regionu. To bardzo ważne, bo poprzez sport dbamy o zdrowie i życie naszych mieszkańców, a jestem pewien, że brama tego pięknego obiektu nie będzie się zamykać z powodu tłumu chętnych – powiedział wójt Andrzej Głaz.

Inwestorem jest gmina Tuszów Narodowy, a Stal Mielec na bazie podpisanej umowy będzie miała możliwość dzierżawienia i korzystania z obiektu. Dzięki temu pierwsza drużyną jak i akademia będzie miała możliwość trenować w komfortowych warunkach. Jest to niezwykle ważne, zwłaszcza w okresie zimowym, gdyż obiekt wyposażony będzie w boisko z naturalną nawierzchnią i podgrzewaną płytą, co umożliwi treningi nawet w ujemnych temperaturach.

– Bardzo się cieszę, że cały projekt rusza tak szybko – mówi prezes FKS Stal Mielec S.A. Jacek Klimek. – Chcę bardzo podziękować wójtowi Tuszowa Narodowego za szybkie rozpoczęcie inwestycji oraz za zaproszenie do współpracy w tym projekcie Stali Mielec. Dziękuję panu europosłowi za konsekwentne wspieranie Stali. Jestem pewien, że skorzystają na tym piłkarze, a także młodzi zawodnicy, którzy będą mogli trenować w komfortowych warunkach.

– Bardzo się cieszę, że kolejny nowoczesny obiekt sportowy powstaje przy wsparciu Rządu. Jestem pewien, że dzięki tej inwestycji wzrośnie poziom rozwoju sportu w całym regionie – powiedział minister Jacek Osuch.

Pierwszy etap inwestycji obejmować będzie budowę pełnowymiarowego boiska z podgrzewaną murawą, remont istniejącego wraz z wykonaniem drenażu i budowę budynków sanitarno-szatniowych. W kolejnych etapach powstać ma m. in. pełnowymiarowe boisko ze sztuczną nawierzchnią oraz infrastruktura sportowo-rekreacyjna, jak korty tenisowe czy boiska typu orlik.