Stadion „WIERCHY” SANOK – III bieg Sokoli – Przypomnienie Rotmistrza Witolda Pileckiego” – zacięta walka o Bilety do Brukseli

Europoseł Tomasz Poręba aktywnie włączył się w uroczystości przypomnienia o Rotmistrzu Witoldzie Pileckim, które na terenie powiatu sanockiego organizowało Sanokie Towarzystwo Gimnastyczne „SOKÓŁ”.

Jedną z uroczystosci był „III Bieg Sokoli – Przypomnienie Rotmistrza Witolda Pileckiego” w którym dwie specjalne nagrody ufundował europoseł Tomasz Poręba.

W rywalizacji brała udział młodzież z powiatów: sanockiego oraz krośnieńskiego. W sumie prawie 100 zawodników i zawodniczek w różnych kategoriach wiekowych brało udział w zmaganiach sportowych..

Finałem sportowej rywalizacji był bieg główny tzw. „bieg australijski”.

Dla zwycięzców ufundowano okolicznościowe puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Specjalne dwie nagrody w tym biegu otrzymało dwoje uczestników . Dla najlepszej startującej uczennicy Pauliny Faka, nagrodę specjalną, czyli bilet do Brukseli w imieniu europosła Tomasza Poręby wręczył Radny Rady Miasta Sanok pan Andrzej Chrobak.

Drugą nagrodę specjalną dla najlepszego ucznia w biegu głównym, bilet do Brukseli, wręczył Radny powiatu sanockiego pan Tadeusz Nabywaniec.

Zmagania biegowe obserwowała młodziez szkolna wraz z wychowawcami, okoliczni mieszkańcy, zaproszeni goście oraz członkowie Towarzystwa Gimnastycznego „SOKÓŁ” z Sanoka.