Świetne wiadomości dla sympatyków sportu i piłki nożnej w Mielcu i regionie

Świetne wiadomości dla sympatyków sportu i piłki nożnej w Mielcu i regionie

W ramach rozbudowy piłkarskiej bazy szkoleniowo – treningowej w Tuszowie Narodowym etap III we współpracy z ekstraklasową drużyną Stali Mielec gmina otrzymała w minionym tygodniu kolejne środki w wysokości 5 882 600 zł z Programu Rozwoju Infrastruktury Sportowej, edycja 2023. Jest to siódme co do wysokości dofinansowanie w kraju wśród drużyn ekstraklasowych. 

Dzięki współpracy i zaangażowaniu europosła Tomasza Poręby oraz wójta gminy Tuszów Narodowy Andrzeja Głaza, już niedługo Stal Mielec, mieszkańcy gminy Tuszów i ziemi mieleckiej będą mogli cieszyć się nowoczesnym obiektem sportowym. 
III etap obejmuje: budowę boiska sportowego typu Orlik, ogrodzenie całego terenu, wykonanie oświetlenia kompleksu sportowego, montaż trybun sportowych, wykonanie parku koordynacyjno-sprawnościowego, parku rekreacyjnego oraz zagospodarowanie terenu wraz z budową parkingu na 100 miejsc postojowych w tym dla autobusów.  

Bardzo się cieszę, że udało się pozyskać blisko 6 mln złotych na trzeci i tym samym ostatni etap budowy kompleksu sportowego w Tuszowie Narodowym. Dzięki temu już w przyszłym roku mieszkańcy gminy, ale również ważny beneficjent tego projektu, czyli Stal Mielec, będą mogli z niego w pełni korzystać, w tym z czterech pełnowymiarowych boisk, łącznie z boiskiem z podgrzewaną murawą, co jest istotnym warunkiem uzyskania przez Stal Mielec licencji na grę w Extraklasie. Chcę w tym miejscu jeszcze raz podziękować wójtowi Andrzejowi Głazowi za jego wsparcie, pomoc, a przede wszystkim odwagę, wiarę, zgodę i zaufanie jakim mnie w tym projekcie obdarzył. Jestem przekonany, że bez wójta Andrzeja Głaza ten obiekt nie miałby najmniejszych szans, aby powstać. To budzi mój wielki szacunek i dlatego też bardzo popieram start wójta Głaza w nadchodzących wyborach, bo miasto i powiat mielecki, aby się dalej rozwijać, po prostu bardzo potrzebuje takich ludzi – powiedział europoseł Tomasz Poręba.

Bardzo się cieszę, że tak nowoczesny kompleks sportowy służący całemu powiatowi mieleckiemu powstaje w Tuszowie. Dziękuję bardzo europosłowi Tomaszowi Porębie, który jest inicjatorem i dobrym duchem wielu strategicznych inwestycji dla Podkarpacia i Ziemi Mieleckiej, tej szczególnie. Dziękuję mu za wsparcie, ale też za jednoznaczne poparcie mojej kandydatury do Sejmu RP – dodał wójt Głaz, kandydat na Posła RP.