TAURON Sponsorem Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Olimpijskiej Reprezentacji Polski

TAURON Sponsorem Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Olimpijskiej Reprezentacji Polski

O współpracy, na mocy której wparcie uzyskają także kolejne związki, instytucje i ligi sportowe poinformowano w środę w Klubie Olimpijczyka w Centrum Olimpijskim PKOl podczas konferencji prasowej.

PKOl reprezentował Radosław Piesiewicz – Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Tomasz Poręba – Wiceprezes PKOl.

– Rozpoczęliśmy proces systemowej zmiany finansowania i rozwoju polskiego sportu. Cieszę się ogromnie, że Tauron dołącza do Rodziny Olimpijskiej. Jestem przekonany, że wspólnie wesprzemy budowę potęgi takich związków, jak Polski Związek Gimnastyczny, Polski Związek Sportów Wrotkarskich, Aeroklubu Polskiego oraz ligi i Związku Hokeja na Lodzie. Dziękuję za zaufanie zarządowi spółki i witam Tauron wśród partnerów Polskiego Komitetu Olimpijskiego  – powiedział Radosław Piesiewicz, Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Grupę TAURON reprezentował Paweł Szczeszek. Umowa obowiązywać będzie w latach 2023-2027.

– Polski Komitet Olimpijski to kluczowa instytucja dla polskiego sportu, stanowiąca o jego sile podczas najważniejszych dla każdego sportowca zawodów, czyli igrzysk olimpijskich. Liczymy, że nasi sportowcy na olimpijskich arenach w Paryżu nawiążą do wielkich sukcesów polskiego sportu, a liczba medali, w tym tych najcenniejszych przebije Tokio, czy Atlantę. Już teraz trzymamy kciuki za naszych reprezentantów życzymy spokojnych przygotowań i spokojnej głowy przy zdobywaniu minimum olimpijskiego – mówi Paweł Szczeszek, prezes Grupy TAURON.

Beneficjantami umowy będą także kolejne związki sportowe, instytucje oraz ligi rozgrywkowe. Na jej mocy TAURON zostanie Sponsorem Strategicznym Polskiego Związku Gimnastycznego, Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich i Aeroklubu Polskiego; równocześnie Sponsorem Polskiego Związku Hokeja na Lodzie oraz Sponsorem Tytularnym Polskiej Hokej Ligi i Polskiej Ligi Hokeja Kobiet.

– Współpraca z PKOl zakłada wsparcie tak tradycyjnych dyscyplin olimpijskich, jak również tych niezwykle widowiskowych, posiadających wiernych fanów, szczególnie wśród ludzi młodych. Chcemy pomóc w przygotowaniu naszych sportowców do najważniejszych imprez gimnastycznych, hokejowych czy wrotkarskich – wyjaśnia Paweł Szczeszek. – Dzięki nawiązanej dziś współpracy znacznie poszerzamy zakres naszego zaangażowania w polski sport. Szczególnie dumny jestem, że w ramach współpracy z PKOl udało się nawiązać tak bliską współpracę z hokejem, który jest tak bardzo popularny na południu Polski. Mam nadzieję, że dzięki naszemu wsparciu hokej będzie rozwijał się w naszym kraju szybciej i lepiej – dodaje Paweł Szczeszek, Prezes TAURONA.

W ramach umowy sponsorskiej TAURON otrzymuje m.in. prawa do używania tytułów: „Sponsora Olimpijskiej Reprezentacji Polski na Igrzyska XXXIII Olimpiady Paryż 2024”, „Sponsora Młodzieżowej Reprezentacji Polski na Zimowe Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie Gangwon 2024”, „Sponsora Polskiego Komitetu Olimpijskiego” oraz „Sponsora Polskiego Ruchu Olimpijskiego”.

– Zawsze zachęcam, aby wspierać sportową młodzież i mocno w nią inwestować. Bardzo dziękuję Prezesowi Pawłowi Szczeszkowi za zaufanie w wizję Prezesa Piesiewicza systemowego pozyskiwania środków finansowych przy wsparciu i pomocy PKOl. Wierzę, że dzięki takim firmom jak TAURON nasi sportowcy już w niedługim czasie będą przywozić wiele medali z najważniejszych imprez. Dziękuję także Prezesowi Radosławowi Piesiewiczowi, że spełnia swoje zapowiedzi oraz obietnice, dzięki którym do Polskiej Rodziny Olimpijskiej dołącza kolejny czempion – Grupa TAURON – powiedział Tomasz Poręba, Wiceprezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Źródło: https://olimpijski.pl/