Tomasz Poręba: Część polskich polityków ma kompleksy europejskie

Eurodeputowany PiS – Tomasz Poręba w radiu RMF FM mówił o zakompleksieniu europejskim niektórych polskich polityków i dziennikarzy.

Poręba o wczorajszej dyskusji europosłów na temat polskiej prezydencji:

Oceniam ją krytycznie, była mało ambitna i mało kreatywna. (…) Wszyscy nas chwalą, bo nie podjęliśmy żadnych ważnych tematów z punktu widzenia Polski, a równocześnie dzięki temu nie podjęliśmy tematów ważnych i trudnych z punktu widzenia Unii Europejskiej.

Zapytany, czy polska prezydencja zdradziła polskie interesy, odpowiada:

Nie, ja stwierdzam, że mieliśmy pół roku na to, żeby podnieść ważne sprawy z punktu widzenia polskiego interesu narodowego. Nie tylko polskiego, ale także nowych krajów członkowskich, bo proszę pamiętać, że Polska reprezentuje także nowe kraje członkowskie jako lider tej prezydencji. Mogliśmy rozmawiać o rolnictwie, bo kiedy rozmawiać o rolnictwie jak nie teraz kiedy Polska, rolniczy kraj, mogła spokojnie to do prezydencji wprowadzić. Nie zrobiliśmy tego i nie zrobi tego ani Grecja, ani Cypr, które mają przed nami prezydencję.

O zainteresowaniu mediów:

Część polskiej klasy politycznej, część polskich mediów ma gigantyczne kompleksy europejskie i bardzo byśmy chcieli, żeby nas klepali, mówili, że jesteśmy super, przyklepali po plecach, mówili, że jesteśmy rewelacyjnym krajem, mieliśmy świetną prezydencję.

Tylko pytanie, co z tych pochwał ma Polska? Niepodjęcie tematów ważnych – rolnictwa, niepodjęcie tematów związanych z bezpieczeństwem energetycznym, podpisanie podczas naszej prezydencji – przy milczącej zgodzie tak naprawdę polskiego rządu – Gazociągu Północnego, uruchomienie tego gazociągu.

Poręba twierdzi, że Polacy mają prawo wyrażać swoją opinię o Radosławie Sikorskim:

Szef MSZ prowokuje oskarżenia o zdradę. Pomysł, żeby w Berlinie prezentować założenia polskiej polityki zagranicznej, był niepoważny. Polacy mają prawo krzyczeć: „Sikorski zdrajcą narodu” w sytuacji, kiedy są upokarzani.

Opublikowane 15 grudnia 2011 12:32, napisane przez emka