Tomasz Poręba na spotkaniu z mieszkańcami Jasła

9 grudnia w Jasielskim Domu Kultury odbyło się spotkanie posła do Parlamentu Europejskiego Tomasza Poręby z mieszkańcami Jasła i Powiatu Jasielskiego. Na spotkanie przybyło ponad 120 osób.

Na pytania zebranych oprócz posła Tomasza Poręby odpowiadał poseł Bogdan Rzońca oraz senator Alicja Zając.

Poseł Tomasz Poręba poruszył sprawę Unii Bankowej oraz Pakietu Fiskalnego. Stwierdził, iż jest pomysł, aby 6 tysięcy banków zostało podporządkowanych Europejskiemu Bankowi Centralnemu, w tym również banki naszego kraju.

Rząd zadłużył każdego Polaka na 25 000 złotych

– Na każdego Polaka przypada 25 tys. złotych zaciągniętego długu publicznego. Nie zostały natomiast wykorzystane środki z Unii Europejskiej na remont i przebudowę sieci PKP, budowę szerokopasmowego internetu, budowę systemu e-administracji. Skala marnotrawstwa pieniędzy unijnych jest ogromna – stwierdził poseł Tomasz Poręba.

Polska płaci do Unii Europejskiej rocznie 3,5 mld euro. Rząd Polski wydał 6 mln złotych na produkcję filmu „Pokłosie”, który to film jest „paszkwilem” na Polaków.

Prawo i Sprawiedliwość coraz silniejsze

– Jacy my jesteśmy jako PIA? Dlaczego nie robimy jednego frontu? Dlaczego jedna grupa odchodzi z PiS-u? Jest czas na silną prawicę i coraz więcej ludzi do nas przychodzi. Zwycięstwo jest realne i możliwe. PiS bardzo pięknie rozwija się w Polsce – mówił poseł Bogdan Rzońca.

Likwidacja CBA

– Więcej jest w Polsce grup rekonstrukcyjnych niż żołnierzy. Będą zmiany w zakresie funkcjonowania służb specjalnych. Jedyną służbą, gdzie nie ma inwigilacji jest CBA. Jednakże CBA zostanie zlikwidowane i połączone z CBŚ. Rząd „rozpędzi” tą służbę, która pilnowała polskiego interesu – powiedział Bogdan Rzońca.

– 76% polskiego sektora bankowego zostało sprzedane. Wiadomo, ten rządzi kto ma pieniądze – mówił Marek Stój.

Ziemia dla Polaków

– Zagrożeniem dla Polski jest wejście Memorandum od 1 maja 2016 roku. Wtedy to cudzoziemcy będą mogli bez przeszkód kupować ziemię w Polsce.Chcemy wprowadzić system umożliwiający Polakom zakup ziemi, gdyż cena gruntu w Holandii wynosi 60 tys. euro, w NIemczech 20 tys. euro, a w Polsce w granicach 4 tys. euro – mówił Bogdan Rzońca.

Co zabija polskie rolnictwo

– Dopłaty w Polsce są na poziomie 200 euro do hektara, w Grecji 560 euro, w Niemczech 350 euro, a we Francji 330 euro. Rząd Donalda Tuska nie doprowadził do wyrównania dopłat. Dlaczego rolnik Polski ma być gorszy od rolnika z innego kraju Unii Europejskiej – mówił Tomasz Poręba.

Milczący Marsz w Jaśle

Od 20 lat należę do Radia Maryja. Wiem, że są zamysły ograniczenia działalności Radia Maryja, Telewizji Trwam oraz Wyższej Szkoły Medialnej i Społecznej w Toruniu. Zachęcam Państwa do odwiedzenia Torunia. To jest wszystko z naszych środków. Przygotowujemy inicjatywę Marszu Jasielskiego. My wyjdziemy na ulice w Milczącym Marszu. Dzisiaj wiele osób boi się mówić prawdę – mówiła Alicja Zając.

– W moich 10 Biurach zatrudnionych jest 25 osób. Prawie 80 osób wysłałem za własne pieniądze na miesięczne staże za granicę. Kilka osób po stażach znalazło sobie pracę w Brukseli – mówił Tomasz Poręba.

Jak zatrzymać młodzież w kraju

Moim zdaniem rząd chce młodzież przepędzić z Polski. W Polsce nie ma polityki gospodarczej. My mamy pomysł jako PIS. Chcemy tworzyć małe firmy rodzinne. Młody człowiek powinien otrzymać pakiet startowy. Rząd nie chce, aby młodzież pracowała. Mniej szkoleń, a więcej pieniędzy na tworzenie miejsc pracy – mówił poseł Rzońca.

Co będzie jak wybory wygra PIS

– Jak wygramy wybory to rozwiążemy Narodowy Fundusz Zdrowia, wprowadzimy pobieranie podatków od hipermarketów, wprowadzimy podatek bankowy oraz zlikwidujemy Gimnazja.PIS ma program i ludzi. Chcemy wygrać te wybory – mówił Tomasz Poręba.

Na Podkarpaciu sprzątaczka to stanowisko polityczne

Na Podkarpaciu zabrakło nam jednego mandatu do wygrania wyborów. Obecna władza wprowadziła, że stanowisko sprzątaczki jest polityczne.

W ostatnich dwóch latach PIS zmagało się z wewnętrznymi problemami. Obecnie PIS jest bardziej spójne, jest mniej przecieków do mediów. Jarosław Kaczyński jest jedyną osobą, która utrzymuje Prawo i Sprawiedliwość – zakończył Tomasz Poręba.

Stanisław Grzywacz