Tomasz Poręba: Polska potrzebuje aktywnego prezydenta

Dziś w Rzeszowie odbyła się konferencja prasowa z udziałem parlamentarzystów, samorządowców i działaczy Prawa i Sprawiedliwości. „W tych ostatnich godzinach kampanii chcielibyśmy zachęcić wszystkich do szczególnej mobilizacji” – mówił Tomasz Poręba europoseł PiS.
Podczas konferencji Tomasz Poręba podkreślał, że głos oddany na Andrzeja Dudę to głos na dobrą zmianę i godną prezydenturę. „Polska potrzebuje takiego prezydenta – aktywnego, słuchającego obywateli. Prezydenta, który będzie korzystał z inicjatywy ustawodawczej” – mówił europoseł PiS. Poręba wezwał do aktywnej pracy na rzecz kandydata PiS do samego końca kampanii.
W konferencji uczestniczył także wicemarszałek województwa podkarpackiego Wojciech Buczak, który zaznaczył, że Polska potrzebuje dziś prezydenta, dla którego priorytetem będzie zrównoważony rozwój Polski. „Andrzej Duda będzie takim prezydentem. Bardzo się cieszę z podpisanej przez niego umowy programowej z Solidarnością, która pokazuje, jakie będą priorytety tej prezydentury – praca, rodzina, dialog, zdrowie. Wierzę, że będzie to prezydent, który będzie rzeczywiście blisko wszystkich obywateli” – mówił Wojciech Buczak.
Kamila Piech, przedstawicielka Korpusu Ochrony Wyborów, poinformowała, że w okręgu nr 23 w 927 spośród 984 obwodowych komisji wyborczych będą przedstawiciele KW Andrzeja Dudy oraz mężowie zaufania. „Łącznie nad przebiegiem wyborów będzie czuwać około 2 tysięcy osób” – powiedziała Piech.