Tomasz Poręba w najwyższych władzach PiS

W niedzielę odbyło się posiedzenie Rady Politycznej Prawa i Sprawiedliwości, podczas którego wybierano nowy skład ścisłych władz partii, w tym Komitetu Politycznego. Znalazł się w nim ponownie podkarpacki europoseł PiS Tomasz Poręba.

Do zadań Komitetu Politycznego należy przede wszystkim prowadzenie bieżącej działalności partii, sprawowanie nadzoru nad działaniami prowadzonymi przez Klub Parlamentarny (Koła i Zespoły) oraz zatwierdzanie kandydatów PiS w wyborach do Sejmu RP i do Parlamentu Europejskiego.

„To dla mnie wielki zaszczyt i honor, że zostałem wybrany ponownie do ścisłego kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości. Traktuję to jako wyraz docenienia mojej aktywności zarówno w Brukseli jak i w Polsce. Rząd Prawa i Sprawiedliwości chce w najbliższych latach podjąć wysiłek przełamania wielu ograniczeń w rozwoju naszego kraju zarówno tych administracyjnych jak i infrastrukturalnych. Jako wiceprzewodniczący Komisji Transportu w PE będę nadal robić wszystko, by przez Polskę przebiegały strategiczne szlaki komunikacyjne, ze szczególnym uwzględnieniem szlaku Via Carpathia”– mówi Tomasz Poręba.

Rekomendując do Komitetu Politycznego PiS europosła Tomasza Porębę prezes PiS powiedział: „Tomasz Poręba to niezwykle aktywny europoseł, który twardo i energicznie broni polskich interesów w Brukseli. Podnosi tam strategiczne dla naszego kraju sprawy i zabiega o jak najefektywniejsze wsparcie UE dla polskich projektów rozwojowych”.

Tomasz Poręba od 2009 roku jest posłem do Parlamentu Europejskiego, wiceprzewodniczącym delegacji Prawa i Sprawiedliwości w Parlamencie Europejskim, członkiem prezydium Grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów i wiceprzewodniczącym Komisji Transportu i Turystyki w PE. W Komitecie Politycznym PiS zasiada od 2011 roku.