W mediach: Europoseł Tomasz Poręba otworzył w Stalowej Woli swoje biuro

Tomasz Poręba, poseł do Parlamentu Europejskiego gościł w Stalowej Woli a następnie w Nisku z okazji otwarcia swoich biur. To kolejne po Rzeszowie miejsca, na obszarze których polityk chce działać i pomagać mieszkańcom, głównie z zakresu tematyki związanej z funkcjonowaniem Unii Europejskiej.

Biuro w Rzeszowie, Stalowej Woli oraz Nisku to dopiero początek działań Tomasza Poręby. Zgodnie z zapowiedzią polityka następne powstaną w Jaśle, Mielcu, zaś po nowym roku w Lubaczowie i Rymanowie. – „Otwieram biura zarówno w dużych ośrodkach przemysłowych, ale także i mniejszych takich jak Lubaczów, czy Rymanów. Chcę by był zachowany pewien balans”. – tłumaczył europoseł.

Biura zgodnie z założeniami Tomasza Poręby mają być przede wszystkim ośrodkami informacyjnymi, gdzie mieszkańcy będą mogli dowiedzieć się jak funkcjonuje Unia, Parlament Europejski oraz w jaki sposób skorzystać z dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej lub wspólnej polityki rolnej. Wszelkie wątpliwości pomogą rozwiać materiały informacyjne, które będą do nabycia w biurach oraz zatrudniona przez Porębę młoda, wykwalifikowana kadra: – „Zatrudniam ludzi młodych, znających języki, którzy będą reprezentować mnie w terenie na Podkarpaciu, którzy będą służyć wiedzą i informacją”.

Europoseł jak wynikało z jego wypowiedzi zdaje sobie sprawę, że obecnie priorytetem dla niego są powierzone mu obowiązki w Brukseli i Strasburgu, jednak nie należy zapominać o regionach, w których pozostało jeszcze wiele do zrobienia: – „Po to otwieram to biuro w Stalowej Woli żeby mieć miejsce, gdzie się będę mógł zatrzymać, spotkać, gdzie będę mógł prowadzić działalność publiczno-polityczną w tej części województwa”. W niedalekiej przyszłości podobnie jak w Rzeszowie, również w tych nowo otwartych biurach będą udzielane bezpłatne porady prawne.

Biuro Tomasza Poręby w Stalowej Woli mieści się przy ulicy Wolności 2a.

Marta Wnuk