W mediach: Europoseł Tomasz Poręba zaprosił młodych piłkarzy na wycieczkę do Brukseli

Z licealistami pojadą gimnazjaliści. Rywalizowali w turnieju piłki nożnej.

Mielecki europoseł Tomasz Poręba organizuje wyprawę do Brukseli dla uczniów mieleckich szkół. Pierwsi „bilety” do Brukseli wywalczyli licealiści, najlepsi w konkursie wiedzy o Unii Europejskiej. CZYTAJ WIĘCEJ O KONKURSIE TUTAJ.

W sobotę rozstrzygnięty został turniej piłkarski. Rywalizowały w nim gimnazja, rywalizację wygrało Gimnazjum SMS. Ale… spośród uczestników imprezy piłkarskiej wyłoniona zostanie reprezentacja Mielca, która zagra mecz z młodzieżowym zespołem Anderlechtu Bruksela.

– Już w kampanii wyborczej obiecałem, że chcę stawiać na młodych – mówi europoseł PiS Tomasz Poręba. Zapowiada, że w Brukseli młodzi mielczanie poznają pracę europejskiego parlamentu, zwiedzać będą miasto oraz obiekty Anderlechtu Bruksela, gdzie mieleccy młodzi piłkarze zmierzą się z rówieśnikami z Anderlechtu. – Jeśli nasz reprezentant Marcin Wasilewski będzie przebywał w Brukseli, prawdopodobnie też dojdzie do spotkania z nim – zdradza mielecki europoseł. Młodzież wyjeżdża do Brukseli za darmo. – Nie zapłacą ani grosza, pokrywam to z pieniędzy, które mi przysługują jako europosłowi – wyjaśnia jeszcze Tomasz Poręba.

Młodym piłkarzom inicjatywa europosła bardzo się podobała, w rozgrywkach nie przeszkodziła nawet kiepska pogoda. – To bardzo fajny pomysł posła, bardzo dobrze nam się grało, wycieczka jest sposobem, by nagrodzić nas za dobrą grę – komentowali uczniowie Gimnazjum numer 4, które razem z Gimnazjum numer 4 uplasowało się tuż za SMSem. Zwycięskie drużyny otrzymały nagrody europosła – pamiątki Anderlechtu Bruksela.

Posłuchaj co o wyjeździe do Brukseli mówi Tomasz Poręba.

Mielecki europoseł współorganizował już podobną wyprawę do Strasburga, tam pojechali dwudziestolatkowie urodzeni 4 czerwca, w dniu pierwszych polskich wolnych wyborów.