W Parlamencie Europejskim odbędzie się debata nt. sytuacji chrześcijan na świecie

Z inicjatywy posłów do PE z Grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów – Ryszarda Legutki, Tomasza Poręby i Konrada Szymańskiego – podczas najbliższej sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego odbędzie się debata poświęcona sytuacji chrześcijan na świecie i wolności religijnej.

Debata odbędzie się w środę po południu (19 stycznia). Swoje oświadczenie złoży m.in. Wysoka Przedstawiciel ds. Polityki Zagranicznej Catherine Ashton.

„To dobrze, że Parlament Europejski zajmie się wreszcie tak ważnym tematem, który od lat bywa przemilczany przez tę instytucję. Przykładów prześladowań chrześcijan na całym świecie jest bardzo wiele. Najwyższy czas, by PE nie tylko potępił te akty, ale także, by przyjął strategię mającą na celu zapobieganie tego typu sytuacjom w przyszłości.” – mówił Tomasz Poręba.

„Dzięki naszym staraniom sprawa prześladowań chrześcijan staje w centrum uwagi Unii Europejskiej. To ważna zmiana na przestrzeni ostatnich lat. UE musi wykorzystać swój potencjał polityczny i ekonomiczny, by wywierać presję na liczne kraje, gdzie dochodzi do prześladowań. Świat musi usłyszeć, że nam naprawdę zależy na obronie prawa do wolności religijnej. Inaczej nic się nie zmieni.” – mówił Konrad Szymański.