W prasie: „Poręba na jedynce”

Młody działacz PiS będzie otwierał listę do europarlamentu na Podkarpaciu

POLITYKA. W partiach trwają przygotowania do wyborów do Parlamentu Europejskiego. Niektóre zaproponowane kandydatury są bardzo zaskakujące.

Od dłuższego czasu działacze Prawa i Sprawiedliwości mówili, że wśród kandydatów nie znajdzie się dotychczasowy europoseł Mieczysław Janowski. Oficjalnie nikt tej informacji nie potwierdzał. Pojawiały się natomiast informacje, że partia będzie chciała postawić na ludzi młodych. Bezpartyjny Janowski, to były prezydent Rzeszowa oraz były senator.

Ostatnio do mieleckiego koła PiS wstąpił Tomasz Poręba, główny doradca Grupy Unia na Rzecz Narodów w Komisji Spraw Zagranicznych Parlamentu Europejskiego a także szef biura prasowego PiS w Brukseli.

Sam główny zainteresowany nie chce tych informacji komentować, ale równocześnie nie zaprzecza.

– Jeśli kierownictwo partii podejmie taką decyzję, to będę zaszczycony – komentuje te doniesienia Poręba.

Tomasz Poręba ma 35 lat, studiował w Krakowie i Maastricht. Pod koniec lat 90-tych pracował w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, następnie w Instytucie Pamięci Narodowej w Warszawie. Przed wyjazdem do Brukseli pracował w Biurze Krajowym PiS gdzie był m.in. sekretarzem Komitetu Politycznego. Jego żona pochodzi z Mielca, sam Poręba podkreśla, że bardzo czuje się związany z regionem.